Plošné celostátní testování žáků - 22. a 29. 11. 2021

Ve dnech 22. a 29. listopadu proběhne plošné testování žáků antigenními testy. Výjimku z testování mají žáci očkovaní a žáci s potvrzením o prodělaném onemocnění covid v posledních 180 dnech, nebo s platným PCR testem, tedy stejné podmínky jako v září. Více podrobností najdete v článku.

Testování bude provedeno při zahájení výuky na začátku první vyučovací hodiny ve třídách. V případě žádosti rodičů o přítomnost u testu bude provedeno ihned při vstupu do školy za přítomnosti asistentky.

Nepřítomní žáci budou testováni první den po příchodu do školy.

Testování není bariérové, to znamená, že pokud se žák testování odmítá účastnit, je mu umožněn pobyt ve škole, ale po celou dobu musí mít ochranu dýchacích cest, při výuce, o přestávkách, při tělesené výchově, a to i ve venkovních prostorách.

V případě pozitivního výsledku testu škola žáka izoluje a kontaktuje rodiče, kteří jsou povinni si žáka ze školy odvést. Do té doby je žák v izolaci. Škola vydá písemné potvrzení o výsledku pozitivního nálezu antigenního testu a zákonný zástupce se spojí s lékařem, který situaci dále řeší.

V případě pozitivního antigenního testu ostatní žáci zůstávají ve škole. Do karantény by odcházeli až po rozhodnutí KHS na základě potvrzeného výskytu onemocnění covid a dalších podmínek, které vyhodnocuje hygiena individuálně u každého výskytu.