POZOR na zneužívání nikotinových sáčků!

Vloženo: 28.4.2022 | Autor: Kateřina Mannová | Zobrazeno: 388x
Nedávno se v médiích objevila zpráva, že Policie ČR v Libereckém kraji zpozorovala zvýšený výskyt uživatelů tzv. nikotinových sáčků mezi žáky základních škol. Na trhu jsou nabízeny v plastovém pouzdře ve tvaru puku, který obsahuje cca 3 cm velké sáčky. Podrobnosti čtěte dále v článku a v odkazu níže ...

Nikotinové sáčky jsou beztabákové výrobky obsahující nikotin, který se do těla dostane přes sliznici tak, že si uživatelé vloží sáček do úst. Jde vlastně o alternativu kouření. Přestože obliba tohoto produktu prudce roste, jde o jev návykový, a pro děti dokonce rizikový. Nikotin v těchto produktech může způsobovat například prudké zvýšení srdeční frekvence, závrať, nevolnost, pocení, únavu a při dlouhodobém užívání nebo spolknutí poškození chrupu, sliznice úst či trávicího traktu. Odborníci dále varují, že na nikotinových sáčcích může vzniknout závislost. Velikým problémem je fakt, že nikotinové sáčky neobsahují tabák, a tak stojí zcela mimo regulaci státu. Věříme, že se tato situace v dohledné době změní a prodej bude regulován. Další zde: důležité informace (Velikost: 3.16 MB)

Prosíme rodiče, aby poučili své děti o rizikovosti užívání těchto nikotinových sáčků. Ve škole budeme situaci monitorovat a případně zákonné zástupce žáků informovat. Upozorňujeme, že při přinesení, případně užívání, nikotinových sáčků žáky do školy, se jedná o porušení školního řádu. Děkujeme za spolupráci!