Město Velké Hamry http://www.velke-hamry.cz/ 

Liberecký kraj  http://www.kraj-lbc.cz/ 

MŠMT http://www.msmt.cz/

 

Aplikace: testy, procvičování 

www.proskoly.cz 

https://www.vcelka.cz/cs/

 

Odkazy
Kotva

Děkujeme všem sponzorům naší školy a vážíme si jejich podpory!

Aktivity školy podpořili:

firma Technosklo Držkov, firma SOLIA, spol. s r.o., Jan Mašek - pekařství,  Jaroslav Tomáš -Řeznictví - uzenářství, Sbor dobrovolných hasičů Černá říčka, Jaroslav Zeman - Detoa, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. pan Petr Miček, paní D. SedláčkováMUDr. Zdeňka  Dobiášová, pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral, pan Luděk Röschenthaler, paní MUDr. Hýsková.

Sponzoři

Bazén pro veřejnost

Bazén je otevřen pro veřejnost každou středu od 16:00 do 19:00 v období ŘÍJEN - KVĚTEN.  

Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 20 Kč.

 

Kondičně – rehabilitační cvičení ve školním bazénu

     Nestátní zdravotnické zařízení Fyzioterapie – Eva Čermáková, vám nabízí kondičně – rehabilitační cvičení v bazénu při ZŠ Velké Hamry. Cvičení působí pozitivně na srdečně-cévní, dýchací a lymfatický systém, zlepšení imunity, udržení a zlepšení fyziologické kloubní pohyblivosti, snížení tělesné váhy, zvýšení svalové síly a vytrvalosti. Kontaktní informace: tel. 721 004 108, cermakova.fyzio@gmail.com.

     • Každou středu mezi 18. a 19. hodinou

     • délka cvičení: 45 minut.

     • Počet cvičících: max. 15 dospělých

     • Cena cvičení: 50 Kč/osoba + vstupné do bazénu

 

Pronájem sportovišť

Nabízíme jednorázový i pravidelný pronájem malé i velké tělocvičny a bazénu. Vzhledem k zájmu je třeba termíny dohodnout s předstihem telefonicky nebo osobně v kanceláři školy na tel. 777 914 021

 Ceny pronájmu:

  • Malá tělocvična (gymnastická)      200 Kč/hod 
  • Velká tělocvična (míčové hry)    200 Kč/hod
  • Bazén     600 Kč/hod
Pro veřejnost
Projekty
 
 
Aktuality
Dopis Ježíškovi
22.11.2019

ZŠ a MŠ Velké Hamry ve spolupráci s městem Velké Hamry Vás srdečně zve na předvánoční akci DOPIS JEŽÍŠKOVI. 

Více info zde. (Velikost: 43.83 kB)

 

ZŠ a MŠ Velké Hamry, p.o. :-) 

Preventivní informace ke žloutence typu A
6.10.2019

Na základě dohody mezi Krajskou hygienickou stanicí a Krajským úřadem v Liberci nám byly zaslány materiály v rámci preventivního opatření týkajícího se virové žloutenky typu A.

Děkujeme, že se s nimi seznámíte.

ZŠ a MŠ Velké Hamry

 

info.pdf (Velikost: 223.25 kB)

hepatitis-a-2019.pdf (Velikost: 2.02 MB)

jak-si-spravne-myt-ruce.pdf (Velikost: 502.69 kB)

Bazén pro veřejnost
3.10.2019

Bazén pro veřejnost se otevřel již tuto středu 2.10. Podmínky jsou stejné jako předešlý školní rok (záložka vpravo Pro veřejnost). Těšíme se na Vaši návštěvu!

Doučování pro žáky školy
1.10.2019

Pro žáky naší školy je nabízena možnost doučování v rámci projektu OP VVV Společné vzdělávání ve Velkých Hamrech. Tato aktivita je ZDARMA (spolufinancována z fondů EU). 

Zvažte využití této jedinečné možnosti. Koordinátorkou doučování je Veronika Patočková. V odkaze se můžete podívat na informace o lektorech a doučovaných předmětech a časových možnostech.

 

Doučování_19_20 (Velikost: 383.92 kB)

Lavičky v atriu
17.9.2019
Ve škole máme nově vybudované atrium, které bude využíváno žaky nejen pro vzdělávací účely a také k relaxaci a odpočinku. Naším přáním bylo umístit do atria lavičky, které jsou již na místě, jak si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
 
Podpořte prosím děti tím, že  přispějete na úhradu těchto laviček JAKOUKOLIV ČÁSTKOU!
 
Lavičky jsou vyrobeny z dubového dřeva, zaručující dlouhodobé využívání, ve dvou variantách - jednoduchá (cena: 9 390,- Kč) nebo s úložným prostorem (cena: 11 628,- Kč).
 
S každým sponzorem bude uzavřena darovací smlouva. 
Své finanční příspěvky můžete zasílat na bankovní účet naší školy ZŠ a MŠ Velké Hamry, p.o., Velké Hamry 212, 468 45 Velké Hamry. Číslo účtu je 963878369/0800. Jednotlivé lavičky ponesou jména dárců nebo názvy firem, kteří na ně přispějí. 
 
Díky Včeličkám (loňským třeťáčkům) a sponzorům (Pekařství Jan Mašek, Řeznictví a uzenářství U Tomášů, Pizza Tenis Tanvald) se už do tohoto projektu podařilo nasbírat více než 18 000,- Kč. 
 
Děkujeme za vaši přízeň a vážíme si vaší pomoci. 
Zájmové kroužky 2019/2020
13.9.2019

Zveřejňujeme přehled zájmových kroužků pro školní rok 2019/2020 pro 1. a 2. stupeň. Kroužky začínají od října 2019. V příloze se také můžete seznámit s popisem náplní kroužků. Bližší informace získáte u jednotlivých lektorů. Obsazení kroužků bude oznámeno po zpracování přihlášek.

Popisy_kroužků_19_20 (Velikost: 328.66 kB)

Kroužky_1._stupeň_19_20 (Velikost: 660.73 kB)

Kroužky_2.stupeň_19_20 (Velikost: 648.8 kB)

Novinka - školní Instagram!
4.9.2019

Škola má vlastní instagramový účet zs_a_ms_velke_hamry. Doufáme, že se vám bude líbit! 

Více informací u Veroniky Kotyzové nebo Kateřiny Mannové.

Školní sociální pedagožka
4.9.2019

NOVINKA!

Od září 2019 je zřízena pozice školní sociální pedagožka, kterou vykonává Mgr. Tereza Dobiášová, DiS. Více informací naleznete v záložce O škole - Školní poradenské pracoviště, včetně popisu činnosti, konzultačních hodin a důležitých kontaktů pro zákonné zástupce.

Úprava cen obědů
1.9.2019

Vážení strávníci naší školní jídelny,

vzhledem k nárůstu cen potravin, zejména zeleniny, jsme byli nuceni upravit ceny obědů pro školní rok 2019/2020 takto:

žáci 7-10 let 25 Kč, žáci 11 -14 let 28 Kč, žáci 15 let a starší a zaměstnanci 33 Kč, cizí strávníci 65 Kč. 

Ceny v jídelně na Hamrskách zůstávají zatím stejné.

Děkujeme za pochopení

vedení školy

Hledáme školního psychologa
2.8.2019

Pro rozšíření školního poradenského pracoviště hledáme kolegu - kolegyni školního psychlologa. Nabízíme práci na částečný úvazek. Nástup možný od 1.9.2019.

Více informací podá ředitelka školy.

Výzva žáků III. ročníku a jejich učitelů - Živé atrium
30.6.2019

Děti ze III. ročníku se svými učiteli Mgr. Romanem Gašicou a Mgr. Veronikou Gašicovou získaly svou činností sponzory pro nákup laviček do nového školního atria a vyzývají další možné dárce nebo sponzory, kteří by chtěli podpořit žáky školy a věnují prostředky na nákup laviček. Více zde (Velikost: 96.69 kB)

 

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 6
17.6.2019

Nové číslo školního časopisu

ke stažení zde (Velikost: 3.69 MB)

(červen 2019)

OMLOUVÁNÍ ŽÁKŮ
4.2.2019

Prosíme všechny rodiče, aby pro omlouvání žáků používali telef.č. 777 914 037. Tento kontakt prosím používejte i pro komunikaci s učiteli školy. Informace, o nemoci žáka či jiná důležitá informace týkající se školy, se dostane k danému učiteli mnohem rychleji. 

 

* Telefon.č. 777 914 021 je oficiální kontakt na školu _ vedení školy, ekonom školy. 

 

Děkujeme za pochopení. 

ZŠ a MŠ Velké Hamry 

Elektronická žákovská knížka
5.10.2017

Vážení rodiče, 

u žáků 2. stupně využíváme pouze elektronickou žákovskou knížku v systému Bakaláři. V tomto modulu můžete sledovat klasifikaci vašeho dítěte, hodnocení, plán akcí školy, komunikovat s učiteli, domácí úkoly pro žáky. Prosíme o využívání informací z elektronické žákovské knížky a upozorňujeme, že systém umožňuje sledovat návštěvnost rodičů i žáků. Podpis nahrazuje potvrzení o přečtení. V případě nejasností či dotazů se obracejte na třídní učitele nebo na metodičku ICT školy PaedDr. Věru Lindnerovou. Uživatelská příručka je k nahlédnutí zde (Velikost: 650.19 kB).

Pokud z nějakých důvodů nemůžete tento systém využívat domluvte si režim informování s třídními učiteli.

Vedení školy

Bakaláři - příručka pro rodiče
6.10.2016

Vážení rodiče,

na 2. stupni ZŠ v současné době používáme pouze elektronické žákovské knížky v systému Bakaláři. V tomto modulu můžete sledovat průběžnou klasifikaci vašeho dítěte, hodnocení žáků, domácí úkoly, v systému Komens komunikaci s učiteli. Dále plán akcí školy, kde jsou i akce třídních kolektivů. Prosíme o využívání informací z elektronické žákovské knížky. Podpis nahrazuje potvrzení o přečtení. Upozorňujeme, že systém umožňuje sledování četnosti návštěv rodičů i žáků. Celá příručka k nahlédnutí zde (Velikost: 650.19 kB).

 
 
Mapa webu
A
A
A

Projekty OP VVV

Vloženo: 23.3.2017 | Zobrazeno: 743x
Naše škola se podílí na těchto projektech z OP VVV:

Projekt Společné vzdělávání ve Velkých Hamrech  CZ.02.3.61/0.0./0.0/16_021/0004504 je spolufinancován Evropskou unií. Škola ho realizuje jako partner Města Velké Hamry v termínu od 1.8.2017 do 31.7.2020.

Projekt je zaměřen na sociální integraci dětí a žáků včetně začleňování romských žáků do vzdělávání.V rámci projektu škola realizuje aktivity zaměřené na podporu žáků, rodičů a pedagogů školy. Jedná se zejména o doučování žáků, volnočasové aktity pro žáky školy, podpora karierového poradenství, spolupráce se školami, rodičovské kavárny a workshopy pro rodiče a podpora pedagogů externími odborníky.

Cílem je snížit školní neúspěšnost žáků a připravit je k dalšímu vzdělávání na středních školách. tj. zajistit podporu žákům v ZŠ tak, aby nedocházelo k jejich selhávání ve vzdělávání a předčasnému opuštění vzdělávacího systému, primárně dokončit základní vzdělání. Vytvořit proinkluzivní prostředí v ZŠ, a to formou podpory v oblasti personální vytvořením pozic koordinátora inkluze pro obec a pro školu, nastavit podporu žákům formou doučování a rozvíjet inkluzivní prostředí formou vhodně zvolených volnočasových aktivit - kroužků. Poskytnout podporu pedagogickým pracovníkům při uplatňování inkluzivních opatření, a to poznáním příkladů dobré praxe, kontaktu s experty v oboru, cíleným sdílením zkušeností.
Realizací projektu očekáváme výraznou změnu v přístupu ke vzdělávání. Vytvořením užšího partnerství, společných diskuzních a vzdělávacích platforem mezi městským komunitním centrem, mateřskou školou a základní školou dojde k systematickému působení na vzdělávací proces. Zaměřením na inkluzivní vzdělávání dojde k vytvoření podmínek nejen pro vzdělávání dětí se specifickými potřebami, ale i k nastartování změny, která vytvoří podmínky pro individualizovaný přístup ke každému dítěti. Inkluzivní opatření ve výuce budou prospěšná nejen dětem ze sociálně nepodnětného prostředí, ale všem dětem a žákům, které se vzdělávání společně účastní.

Podporou pedagogů a rozšířením školního poradenského pracoviště o koordinátora inkluzivních opatření se vytvoří prostředí, které umožní žákům jejich rozvoj, dle schopností a možností každého z nich.
Realizací projektu očekáváme v naší škole následující změny:
Všechny děti z Velkých Hamrů, pokud jim to neznemožní těžký osobní handicap (zdravotní, či mentální) budou navštěvovat místní ZŠ a vzdělávat se společně s ostatními dětmi v hlavním vzdělávacím proudu v duchu společného vzdělávání. Z dlouhodobého hlediska očekáváme lepší školní výsledky u romských dětí a jejich následné vzdělávání v systému středních škol a přirozenou integraci těchto osob mezi majoritní společnost.

 Klíčová aktivita projektu 4.2.4. Osvětová a informační kampaň  - Odborné články: 

 Doučování v ZŠ Velké Hamry (Velikost: neznámá)

 Kariérní poradenství v ZŠ Velké Hamry (Velikost: neznámá)

 Zlepšujeme komunikaci s romskými rodiči (Velikost: neznámá)

 

Projekt Podpora vzdělávání v ZŠ Velké Hamry CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002120 byl podpořen částkou 771 661 Kč. Projekt je realizován od 1.1.2017 do 31.12.2018.

V rámci projektu je realizována personální podpora zřízením pozice školního speciálního pedagoga na 0,5 úvazku. Další aktivity jsou zaměřené na podporu pedagogů formou vzdělávání v oblasti čtenářské gramotnosti, matematické gramotnosti a inkluze. Třetí podpořenou oblastí jspou volnočasové aktity pro žáky ZŠ, a to čtenářské kluby a klub logiky a deskových her.

 

 

Podpora kvalitních poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních zaměřených na podporu inkluze: Kvalita-Inkluze-Poradenství-Rozvoj (KIPR) CZ.02.3.62/0.0/15_001/0000584

Naše škola je zapojena do projektuna základě smlouvy o spolupráci.

Obsahem projektu je:

-        implementace jednotných pravidel poskytovaných poradenských služeb;

-        ověřování  poskytovaných podpůrných opatření;

-        podpora vybraným školám, kde se dlouhodobě nedaří podpora žáků se speciálními  potřebami a jsou současně problémy vyplývající z odlišných životních podmínek;

-        vzdělávání  pedagogů formou Programů DVPP- podpora změn vyplývajících z §16

Podrobné informace najdete zde (Velikost: 491.35 kB)