Město Velké Hamry http://www.velke-hamry.cz/ 

Liberecký kraj  http://www.kraj-lbc.cz/ 

MŠMT http://www.msmt.cz/

 

Aplikace: testy, procvičování 

www.proskoly.cz 

https://www.vcelka.cz/cs/

 

Odkazy
Kotva

Děkujeme všem sponzorům naší školy!

Aktivity školy podpořili:

firma Technosklo Držkov, firma SOLIA, spol. s r.o., Jan Mašek - pekařství,  Jaroslav Tomáš -Řeznictví - uzenářství, Sbor dobrovolných hasičů Černá říčka, Jaroslav Zeman - senátor PČR, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. pan Petr Miček, paní D. SedláčkováMUDr. Zdeňka  Dobiášová, pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral, pan Luděk Röschenthaler.

Sponzoři

Sbírejte víčka pro Davídka (PODĚKOVÁNÍ)

Děkujeme všem žákům a přátelům školy, kteří se v minulém školním roce zapojili do akce "Sbírejte víčka pro Davídka". Sbírka pokračuje, sběrné nádoby jsou umístěny v jednotlivých pavilonech. Prosíme nehazujte do sběrných nádob jiná víčka než od PET lahví.

 

Bazén pro veřejnost

Bazén je otevřen pro veřejnost každou středu od 16:00 do 19:00 v období ŘÍJEN - KVĚTEN.  

Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 20 Kč.

 

Kondičně – rehabilitační cvičení ve školním bazénu

     Nestátní zdravotnické zařízení Fyzioterapie – Eva Čermáková, vám nabízí kondičně – rehabilitační cvičení v bazénu při ZŠ Velké Hamry. Cvičení působí pozitivně na srdečně-cévní, dýchací a lymfatický systém, zlepšení imunity, udržení a zlepšení fyziologické kloubní pohyblivosti, snížení tělesné váhy, zvýšení svalové síly a vytrvalosti. Kontaktní informace: tel. 721 004 108, cermakova.fyzio@gmail.com.

     • Každou středu mezi 18. a 19. hodinou

     • délka cvičení: 45 minut.

     • Počet cvičících: max. 15 dospělých

     • Cena cvičení: 50 Kč/osoba + vstupné do bazénu

 

Pronájem sportovišť

Nabízíme jednorázový i pravidelný pronájem malé i velké tělocvičny a bazénu. Vzhledem k zájmu je třeba termíny dohodnout s předstihem telefonicky nebo osobně v kanceláři školy na tel. 777 914 021

 Ceny pronájmu:

  • Malá tělocvična (gymnastická)      200 Kč/hod 
  • Velká tělocvična (míčové hry)    200 Kč/hod
  • Bazén     600 Kč/hod
Pro veřejnost
Projekty
 
 
Aktuality
Školní družina - poplatek
18.1.2019

Vážení rodiče,

vybíráme poplatek za ŠD (leden - červen).

Částku 300 Kč uhraďte prosím do 15. 2. 2019.

Gabriela Částová, ŠD

Hledáme brigádníka
14.1.2019

Škola hledá na zimní období brigádníka na odklid sněhu před vchodem do budovy na Hamrskách. Jedná se pouze o přístup do školy, tj. schodiště. Úklid je nutné provádět tak, aby bylo shodiště upraveno ráno v 7 hodin. Pracovní doba dle povětrnostních podmínek. Zájemci se hlaste prosím buď ve škole na Hamrskách nebo v sekretariátu školy.

 

 

Vyhlášení soutěže Skokan roku
14.1.2019

Ředitelka školy vyhlašuje soutěž pro žáky SKOKAN ROKU. Vítězi se mohou stát žáci, kteří se v letošním školním roce nejvíce zlepšili ve výuce, znalostech nebo chování. Více Leták s informacemi soutěž Skokan roku (Velikost: 482.1 kB)

Školní drbna - 5. číslo
7.1.2019

Školní drbna - 5. číslo (Velikost: 1.74 MB)

Školní drbna - 4. číslo
15.11.2018

Školní drbna - 4. číslo (Velikost: 2.9 MB)

Kroužek pro žáky 2. stupně - Diskuzní klub III
12.11.2018

Vážení rodiče a žáci,

škola nabízí ještě volná místa v kroužku Diskuzní klub III pro žáky 2. stupně, který je zaměřen na rozvoj komunikačních a čtenářských dovedností. Je výbornou průpravou pro přijímací testy na střední školy a následné studium. Nejedná se o doučování. Žáci mají možnost ovlivnit témata, kterými se zabývají. Kroužek vede pan učitel Mgr. Lukáš Caha, každou středu od 14:00.

 

Nově zrekonstruovaná tělocvična
4.11.2018

Vážení,

upozorňujeme všechny žáky, jejich rodiče a sportovce, kteří budou využívat velkou tělocvičnu, že  v těchto dnech se dokončuje její rekonstrukce. Tělocvična získala zejména nové osvětlení a podlahu.

Do tělocvičny je možné chodit pouze s obuví, která je určena pro sálové sporty nebo cvičební obuví s bílou podrážkou.

Doporučujeme všem, aby si ověřili, zda jejich obuv nezanechává na podlaze stopy. Vzorek lina je k dispozi před vchodem do tělocvičny. 

Děkujeme 

Vedení školy

 

Termín podání přihlášky na SŠ
15.10.2018

Termín podání přihlášky na SŠ u oborů s talentovou zkouškou je 30.11.2018.

Přihlášky se týkají uměleckoprůmyslových škol a sportovních gymnázií

V případě potřeby kontaktujte výchovného poradce - Mgr.Aranu Šourkovou. 

E-mail: arana.sourkova@zsvelkehamry.cz

 

ZŠ a MŠ Velké Hamry. 

Nabídka zájmových kroužků pro školní rok 2018/2019
17.9.2018

Aktuální nabídku zájmových kroužků najdete na níže uvedených odkazech.

Realize kroužku - od října 2018.

Nabídka kroužků bude průbězně aktualizovaná.

Nabídka I.st. 2018_2019 (Velikost: neznámá)

Nabídka II.st. 2018_2019 (Velikost: neznámá)

 

 

Školní časopis
30.4.2018

Chystáme pro vás 3. číslo školního časopisu. První a druhé číslo je k dispozici v rubrice Společné vzdělávání - Volnočasové aktivity a na těchto odkazech:

1. číslo Školní drbna (Velikost: 4.04 MB)

2. číslo Školní drbna (Velikost: 2.73 MB)

3. číslo Školní drbna (Velikost: 2.24 MB)

Školní drbna -Speciál - Máme rádi zvířata (Velikost: 3.35 MB)

 

Jsme Škola pro demokracii
21.1.2018

Díky dobré práci našeho Školního žákovského parlamentu, který vede paní učitelka Mgr. Veronika Kotyzová získala naše škola certifikát Škola pro demokracii. Logo (Velikost: 10.64 kB)

Elektronická žákovská knížka
5.10.2017

Vážení rodiče, 

u žáků 2. stupně využíváme pouze elektronickou žákovskou knížku v systému Bakaláři. V tomto modulu můžete sledovat klasifikaci vašeho dítěte, hodnocení, plán akcí školy, komunikovat s učiteli, domácí úkoly pro žáky. Prosíme o využívání informací z elektronické žákovské knížky a upozorňujeme, že systém umožňuje sledovat návštěvnost rodičů i žáků. Podpis nahrazuje potvrzení o přečtení. V případě nejasností či dotazů se obracejte na třídní učitele nebo na metodičku ICT školy PaedDr. Věru Lindnerovou. Uživatelská příručka je k nahlédnutí zde (Velikost: 650.19 kB).

Pokud z nějakých důvodů nemůžete tento systém využívat domluvte si režim informování s třídními učiteli.

Vedení školy

Přednostní výdej obědů pro dojíždějící žáky
30.9.2016

Od 30.9.2016 je zajištěn přednostní výdej jídel ve školní jídelně pro dojíždějící žáky z Velkých Hamrů II a Zlaté Olešnice.

Žáci obdrželi identifikační kartičky, které je opravňují k přednostnímu výdeji jídla (nemusí čekat ve frontě) a zároveň budou moci odcházet ze třídy ihned po zazvonění po 6. hodině na oběd. Toto opatření jim umožní využívat autobusový spoj, který odjíždí z Velkých Hamrů ve 13:50.

Žáci, kteří na oběd dosud z těchto důvodu nechodili, si mohou kartičky vyzvednout u paní zástupkyně v kanceláři.

Bakaláři - příručka pro rodiče
6.10.2016

Vážení rodiče,

na 2. stupni ZŠ v současné době používáme pouze elektronické žákovské knížky v systému Bakaláři. V tomto modulu můžete sledovat průběžnou klasifikaci vašeho dítěte, hodnocení žáků, domácí úkoly, v systému Komens komunikaci s učiteli. Dále plán akcí školy, kde jsou i akce třídních kolektivů. Prosíme o využívání informací z elektronické žákovské knížky. Podpis nahrazuje potvrzení o přečtení. Upozorňujeme, že systém umožňuje sledování četnosti návštěv rodičů i žáků. Celá příručka k nahlédnutí zde (Velikost: 650.19 kB).

 
 
Mapa webu
A
A
A

Projekty OP VVV

Vloženo: 23.3.2017 | Zobrazeno: 529x
Naše škola se podílí na těchto projektech z OP VVV:

Projekt Společné vzdělávání ve Velkých Hamrech  CZ.02.3.61/0.0./0.0/16_021/0004504 je spolufinancován Evropskou unií. Škola ho realizuje jako partner Města Velké Hamry v termínu od 1.8.2017 do 31.7.2020.

Projekt je zaměřen na sociální integraci dětí a žáků včetně začleňování romských žáků do vzdělávání.V rámci projektu škola realizuje aktivity zaměřené na podporu žáků, rodičů a pedagogů školy. Jedná se zejména o doučování žáků, volnočasové aktity pro žáky školy, podpora karierového poradenství, spolupráce se školami, rodičovské kavárny a workshopy pro rodiče a podpora pedagogů externími odborníky.

Cílem je snížit školní neúspěšnost žáků a připravit je k dalšímu vzdělávání na středních školách. tj. zajistit podporu žákům v ZŠ tak, aby nedocházelo k jejich selhávání ve vzdělávání a předčasnému opuštění vzdělávacího systému, primárně dokončit základní vzdělání. Vytvořit proinkluzivní prostředí v ZŠ, a to formou podpory v oblasti personální vytvořením pozic koordinátora inkluze pro obec a pro školu, nastavit podporu žákům formou doučování a rozvíjet inkluzivní prostředí formou vhodně zvolených volnočasových aktivit - kroužků. Poskytnout podporu pedagogickým pracovníkům při uplatňování inkluzivních opatření, a to poznáním příkladů dobré praxe, kontaktu s experty v oboru, cíleným sdílením zkušeností.
Realizací projektu očekáváme výraznou změnu v přístupu ke vzdělávání. Vytvořením užšího partnerství, společných diskuzních a vzdělávacích platforem mezi městským komunitním centrem, mateřskou školou a základní školou dojde k systematickému působení na vzdělávací proces. Zaměřením na inkluzivní vzdělávání dojde k vytvoření podmínek nejen pro vzdělávání dětí se specifickými potřebami, ale i k nastartování změny, která vytvoří podmínky pro individualizovaný přístup ke každému dítěti. Inkluzivní opatření ve výuce budou prospěšná nejen dětem ze sociálně nepodnětného prostředí, ale všem dětem a žákům, které se vzdělávání společně účastní.

Podporou pedagogů a rozšířením školního poradenského pracoviště o koordinátora inkluzivních opatření se vytvoří prostředí, které umožní žákům jejich rozvoj, dle schopností a možností každého z nich.
Realizací projektu očekáváme v naší škole následující změny:
Všechny děti z Velkých Hamrů, pokud jim to neznemožní těžký osobní handicap (zdravotní, či mentální) budou navštěvovat místní ZŠ a vzdělávat se společně s ostatními dětmi v hlavním vzdělávacím proudu v duchu společného vzdělávání. Z dlouhodobého hlediska očekáváme lepší školní výsledky u romských dětí a jejich následné vzdělávání v systému středních škol a přirozenou integraci těchto osob mezi majoritní společnost.

 Klíčová aktivita projektu 4.2.4. Osvětová a informační kampaň  - Odborné články: 

 Doučování v ZŠ Velké Hamry (Velikost: neznámá)

 Kariérní poradenství v ZŠ Velké Hamry (Velikost: neznámá)

 Zlepšujeme komunikaci s romskými rodiči (Velikost: neznámá)

 

Projekt Podpora vzdělávání v ZŠ Velké Hamry CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002120 byl podpořen částkou 771 661 Kč. Projekt je realizován od 1.1.2017 do 31.12.2018.

V rámci projektu je realizována personální podpora zřízením pozice školního speciálního pedagoga na 0,5 úvazku. Další aktivity jsou zaměřené na podporu pedagogů formou vzdělávání v oblasti čtenářské gramotnosti, matematické gramotnosti a inkluze. Třetí podpořenou oblastí jspou volnočasové aktity pro žáky ZŠ, a to čtenářské kluby a klub logiky a deskových her.

 

 

Podpora kvalitních poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních zaměřených na podporu inkluze: Kvalita-Inkluze-Poradenství-Rozvoj (KIPR) CZ.02.3.62/0.0/15_001/0000584

Naše škola je zapojena do projektuna základě smlouvy o spolupráci.

Obsahem projektu je:

-        implementace jednotných pravidel poskytovaných poradenských služeb;

-        ověřování  poskytovaných podpůrných opatření;

-        podpora vybraným školám, kde se dlouhodobě nedaří podpora žáků se speciálními  potřebami a jsou současně problémy vyplývající z odlišných životních podmínek;

-        vzdělávání  pedagogů formou Programů DVPP- podpora změn vyplývajících z §16

Podrobné informace najdete zde (Velikost: 491.35 kB)