Než se sejdeme po prázdninách

Vloženo: 29.8.2019 | Autor: Kateřina Mannová | Zobrazeno: 592x
Dne 24. 6. 2019 proběhl projektový den „Než se sejdeme po prázdninách“, kterého se zúčastnili žáci 4. ročníků naší školy a žáci ze spádových škol, tj. ZŠ Zlatá Olešnice a z malotřídní školy Velké Hamry II.

Celé dopoledne bylo zaměřeno na vzájemné poznání dětí a také na seznámení s prostředím školy pro budoucí naše žáky ze spádových škol. Paní učitelky, které budou třídními učitelkami v budoucích třídách pátého ročníku, připravily pro děti řadu zajímavých aktivit a také jim předvedly vystoupení.
Hlavní cíl seznámit budoucí žáky s prostředím školy hravou a nenásilnou formou byl splněn.
Aktivitu hodnotíme jako velmi přínosnou, a to nejen z pohledu adaptace dětí na prostředí jejich budoucí školy. Také paní učitelky měly možnost poznat lépe své budoucí žáky i s ohledem na specifické potřeby některých nových žáků.
Tento způsob přípravy na vstup žáků do naší školy se nám jeví jako velmi efektivní a budeme v něm i nadále pokračovat.