Školní vzdělávací program a strategický plán rozvoje školy

Vloženo: 24.7.2020 | Zobrazeno: 568x
Školní vzdělávací program, podle kterého probíhá v naší škole vzdělávání žáků, se nazývá Všestranností pro život. Vznikl propojením vzdělávacích programů po sloučení škol. Podrobnější informace a celé znění je dále v článku ...

Základní škola je plně organizovanou školou s devíti ročníky. Má dvě pracoviště Velké Hamry II 212, kde je jedno oddělení mateřské školy a 1.-4. ročník školy základní, kde se vyučuje malotřídním způsobem. Druhé pracoviště je na adrese Velké Hamry 541, kde jsou všechny ročníky základní školy. Škola je spádovou školou pro děti z obcí, kde škola není (Držkov, Jílové u Držkova, Vlastiboř), ale i pro děti z okolních neúplných škol (ZŠ Plavy, ZŠ Zlatá Olešnice). V současné době navštěvuje naši školu kolem 275 žáků ve vzdělávacím programu Všestranností pro život ( Školní vzdělávací program (ZIP) (Velikost: 23.74 MB) * ), který je zaměřen všeobecně, bez úzké specializace. Škola podporuje společné vzdělávání a individuální přístup k žákům nadaným i k těm, kteří potřebují ke svému rozvoji podpůrná opatření. V mateřské škole je 20 dětí.

Součástí školy je školní družina a školní jídelna, jejichž pracoviště jsou na obou adresách. Školní jídelna vaří i pro cizí strávníky.

Škola má zpracovaný Strategický plán rozvoje na léta 2015-2023, který se zaměřuje na plnění cílů vedoucích k naplnění vize školy. Strategický plán (Velikost: 477.91 kB) .