Adaptační program pro 6. ročníky

Adaptační program v Zásadě pro 6. A a 6.B je za námi! Dvoudenní program s přespáním v sokolovně si žáci i pedagogové užili a věříme, že přispěje k dobrému nastartování nových kolektivů 6. ročníků v novém školním roce. Více si můžete přečíst dále a podívat se na několik snímků z akce.

V pondělí 6.9. odjeli žáci po společném testování ze školy autobusem do Zásady, kde se ubytovali v místní sokolovně. Zde proběhl s každou třídou preventivní program pod vedením etopedů (externí etopedkou Evou Janíkovou Koubkovou a sociální pedagožkou Barborou Čapkovou) a třídních učitelů. Tento program sloužil k sžití se žáků s novým třídním kolektivem a vytvoření přátelských vazeb. Dále přispěl k poznání nových třídních učitelů - pro 6.A je třídní učitelka Andrea Jörgová a pro 6.B Martin Draganovský a především k vytvoření pravidel, na kterých se žáci dohodli s třídními učiteli. Žáci měli možnost poznat také školní metodičku prevence Terezu Dobiášovou, paní asistenku Annu Pekelskou a družinářku Věru Pekelskou. Vše proběhlo zábavnou formou s využitím principů zážitkové pedagogiky.

Děti si užily spoustu sportovních soutěží, kde mohly prokázat svoje dovednosti. Večer se zakončil opékáním buřtů a taneční diskotékou.

Druhý den obě třídy podnikly pěší výlet po okolí Zásady a po obědě se odebraly zpět autobusem do Velkých Hamrů. Ke spokojenosti napomohlo slunečné počasí a přátelská atmosféra.