Město Velké Hamry http://www.velke-hamry.cz/ 

Liberecký kraj  http://www.kraj-lbc.cz/ 

MŠMT http://www.msmt.cz/

 

Aplikace: testy, procvičování 

www.proskoly.cz 

https://www.vcelka.cz/cs/

 

Odkazy
Kotva

Děkujeme všem sponzorům naší školy a vážíme si jejich podpory!

Aktivity školy podpořili:

firma Technosklo Držkov, firma SOLIA, spol. s r.o., Jan Mašek - pekařství,  Jaroslav Tomáš -Řeznictví - uzenářství, Sbor dobrovolných hasičů Černá říčka, Jaroslav Zeman - Detoa, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. pan Petr Miček, paní D. SedláčkováMUDr. Zdeňka  Dobiášová, pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral, pan Luděk Röschenthaler, paní MUDr. Hýsková.

Sponzoři

Bazén pro veřejnost

Bazén je otevřen pro veřejnost každou středu od 16:00 do 19:00 v období ŘÍJEN - KVĚTEN.  

Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 20 Kč.

 

Kondičně – rehabilitační cvičení ve školním bazénu

     Nestátní zdravotnické zařízení Fyzioterapie – Eva Čermáková, vám nabízí kondičně – rehabilitační cvičení v bazénu při ZŠ Velké Hamry. Cvičení působí pozitivně na srdečně-cévní, dýchací a lymfatický systém, zlepšení imunity, udržení a zlepšení fyziologické kloubní pohyblivosti, snížení tělesné váhy, zvýšení svalové síly a vytrvalosti. Kontaktní informace: tel. 721 004 108, cermakova.fyzio@gmail.com.

     • Každou středu mezi 18. a 19. hodinou

     • délka cvičení: 45 minut.

     • Počet cvičících: max. 15 dospělých

     • Cena cvičení: 50 Kč/osoba + vstupné do bazénu

 

Pronájem sportovišť

Nabízíme jednorázový i pravidelný pronájem malé i velké tělocvičny a bazénu. Vzhledem k zájmu je třeba termíny dohodnout s předstihem telefonicky nebo osobně v kanceláři školy na tel. 777 914 021

 Ceny pronájmu:

  • Malá tělocvična (gymnastická)      200 Kč/hod 
  • Velká tělocvična (míčové hry)    200 Kč/hod
  • Bazén     600 Kč/hod
Pro veřejnost
Aktuality
Kanceláře školy _ čerpání řádné dovolené
1.7.2020

Omezení provozu kanceláře školy

 

* červenec 2020

- kanceláře uzavřeny _ čerpání řádné dovolené 

 

* srpen 2020

- kanceláře v provozu od úterý 25.8.2020

 

Neodkladné dotazy prosím směřujte na email školy skola@zsvelkehamry.cz, sekretariat@zsvelkehamry.cz.

 

Děkujeme za pochopení. 

ZŠ a MŠ Velké Hamry

 

Krásné prázdniny!
26.6.2020

Přejeme všem žákům naší školy krásné prázdniny plné nových zážitků. Ještě jednou děkujeme všem rodičům za spolupráci se školou, které si velmi vážíme. 

Věříme, že se 1. září všichni zase sejdeme a budeme se moci učit společně, že budou zase budovy naší školy plné žáků. 

Krásné léto za pedagogický sbor přeje

vedení školy

Školní časopis - Školní drbna č. 9 (červen 2020)
23.6.2020

>>čtěte zde<< (Velikost: 2.26 MB)

Výuka od 25.5.2020 _ OMLOUVÁNÍ ŽÁKŮ!
25.5.2020

Prosíme rodiče žáků, kteří jsou součástí výukových skupin od pondělí 25.5.2020, aby pro omlouvání z výuky využívali výhradně tel.kontakty školy. 

 

+420 777 914 021_kancelář školy

+420 777 914 037_sborovna 

 

Děkujeme za pochopení!

Školní jídelna _ cizí strávníci_od 25.5.2020
21.5.2020

Od pondělí 25.5.2020 se opět rozjíždí školní jídelna pro cizí strávníky

Pro bližší informace se prosím obracejte na vedoucí školní jídelny paní Fišerovou. 

 

Kontakt:

Radka Fišerová

+420 777 914 024

Omezení provozu kanceláře školy
18.5.2020

Bližší informace naleznete zde. (Velikost: 158.46 kB)

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 8
16.4.2020

Nové číslo školního časopisu

(březen 2020)

>>zde<< (Velikost: 2.59 MB)

Zápis k předškolnímu vzdělávání 2020/2021
4.4.2020

Zápis k předškolnímu vzdělávání v MŠ na Hamrskách proběhne v období od 2. do 16. května 2020 bez účasti dětí. Více informací zde: Plakát zápis do MŠ (Velikost: 120.68 kB)

Využívejte aplikaci Včelka pro rozvoj nejen čtení
18.3.2020

Podporu při nastavování online cvičení v aplikaci Včelka poskytuje naše speciální pedagožka Mgr. Lenka Kořínková. Kontakty: lenka.korinkova@zsvelkehamry.cz a tel. 602411462. 

Provoz školní jídelny přerušen
13.3.2020

Školní jídelna je uzavřena v souvislosti s mimořádnými opatřeními do odvolání.

Děkujeme za pochopení. 

ZŠ a MŠ Velké Hamry, p.o.

Hledáme nové kolegy - učitele/učitelku
8.3.2020

Pro rozšíření pedagogického sboru hledáme nové kolegy - učitele nebo učitelku pro 2. stupeň ZŠ - aprobace s matematikou, fyzikou, chemií nebo informatikou.

Podrobnější informace nabídka pozice učitel/ka pro 2. stupeň (Ma, Fy, CHe,Inf) (Velikost: 822.56 kB)

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 7
21.1.2020

Nové číslo školního časopisu

(leden 2020)

klikněte na obrázek

(titulní stranu časopisu) 

Zpravodaj ZŠ a MŠ
16.12.2019

Vánoční číslo školniho občasníku týkajícího se vzdělávání na naší škole si můžete přečíst v příloze. 

Zpravodaj-zs-c1-12-19-20.pdf (Velikost: 610.53 kB)

Lavičky v atriu
17.9.2019
Ve škole máme nově vybudované atrium, které bude využíváno žaky nejen pro vzdělávací účely a také k relaxaci a odpočinku. Naším přáním bylo umístit do atria lavičky, které jsou již na místě, jak si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
 
Podpořte prosím děti tím, že  přispějete na úhradu těchto laviček JAKOUKOLIV ČÁSTKOU!
 
Lavičky jsou vyrobeny z dubového dřeva, zaručující dlouhodobé využívání, ve dvou variantách - jednoduchá (cena: 9 390,- Kč) nebo s úložným prostorem (cena: 11 628,- Kč).
 
S každým sponzorem bude uzavřena darovací smlouva. 
Své finanční příspěvky můžete zasílat na bankovní účet naší školy ZŠ a MŠ Velké Hamry, p.o., Velké Hamry 212, 468 45 Velké Hamry. Číslo účtu je 963878369/0800. Jednotlivé lavičky ponesou jména dárců nebo názvy firem, kteří na ně přispějí. 
 
Díky Včeličkám (loňským třeťáčkům) a sponzorům (Pekařství Jan Mašek, Řeznictví a uzenářství U Tomášů, Pizza Tenis Tanvald) se už do tohoto projektu podařilo nasbírat více než 18 000,- Kč. 
 
Děkujeme za vaši přízeň a vážíme si vaší pomoci. 
Novinka - školní Instagram!
4.9.2019

Škola má vlastní instagramový účet zs_a_ms_velke_hamry. Doufáme, že se vám bude líbit! 

Více informací u Veroniky Kotyzové nebo Kateřiny Mannové.

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 6
17.6.2019

Nové číslo školního časopisu

ke stažení zde (Velikost: 3.69 MB)

(červen 2019)

 
 
Mapa webu
A
A
A

Filosofie školy

Vloženo: 5.4.2016 | Zobrazeno: 136069x |
Vize školy

Chceme být dobrou školou, ve které každý žák zažívá osobní i společný úspěch, plně rozvíjí své dovednosti směrem k osobnímu maximu a přijímá za své vzdělání a chování osobní odpovědnost. 


Naše hodnoty, na kterých stavíme:

respekt, spolupráce, smysluplnost, slušnost a profesionalita.

Věříme, že škola může být bezpečným prostředím pro každého žáka, pedagoga i rodiče, proto věnujeme velkou pozornost nastavení školního klima. Inspirujeme se v tuzemsku i zahraničí. Věříme, že posilováním pozitivního chování dětí, správnou komunikací - vysvětlováním, co od dětí chceme a proč to chceme, povede k vytvoření prostředí, které umožní našim žákům co nejefektivněji rozvíjet svůj potenciál. Uvědomujeme si, že každé dítě, každý člověk je jedinečný a má jiné potřeby a jiné možnosti. Věříme, že se každý žák, pokud je mu vytvořeno vhodné prostředí, může zdokonalovat.
Uvědomujeme si, že společnost potřebuje lidi, kteří jsou sebevědomí, znají své možnosti a jsou ochotni na sobě dále pracovat. V souladu s vývojem společnosti je zřejmé, že se do budoucna neobejdeme bez lidí, kteří budou posouvat vědecký pokrok, ale také bez lidí, kteří budou schopni vykonávat nejrůznější profese, zejména řemesla a práce v sociální sféře (zdravotnictví, vzdělávání, péče o potřebné). Ukazuje se, že bez schopnosti spolupracovat, naslouchat druhým, respektovat ostatní, se dnešní děti ve svých budoucích profesích neobejdou.  

Věříme, že škola může děti na takový budoucí život připravit. Podmínkou rozvoje každého žáka je hledat způsoby, jak mu pomoci dosahovat osobně co nejvyšších výsledků. Používáme výukové metody, které vycházejí z principů kritického myšlení, zejména metody RWCT (Čtením a psaním ke kritickému myšlení). Zařazujeme do výuky skupinovou práci, malé žákovské projekty a další aktivizující metody. Využíváme moderní technologie k rozvoji jazykových dovedností a k rozvoji technického a praktického myšlení. Mezi naše priority, kromě vytváření zdravého klima, patří zejména rozvoj čtenářské gramotnosti. Hledáme cesty i pro rozvoj dalších gramotností, zejména matematické.

Je pro nás důležité, aby naši žáci objevovali společně s námi smysl svého vzdělávání, aby přejímali za své vzdělání odpovědnost. Učitelský sbor společně s ostatními pedagogy, asistenty, vychovatelkami a lektory doučování je připraven naše žáky v jejich snažení podpořit. Nabízíme také v rámci projektu Společné vzdělávání řadu různých volnočasových aktivit a na druhé straně také pro selhávající žáky doučování. 

Záleží nám na tom, aby naši učitelé měli dostatek informací o moderních a efektivních způsobech vzdělávání, podporujeme pedagogy v jejich rozvoji. Umožňujeme jim, podobně jako našim žákům, rozvíjet svůj potenciál a dovednosti učitelské profese. Se změnou společnosti se také mění role učitele, již nemůže být jediným nositelem pravd, jeho úkol je dnes daleko náročnější. Učitel se stává spíše průvodcem žáků při objevování nových informací. Uvědomujeme si, že jsme základní školou, která má žákům poskytnout základ vědomostí, dovedností a kompetencí, aby je mohli každý podle svých schopností dále rozvíjet při studiu na středních školách. Při výuce se na tento základ zaměřujeme.

Věříme, že učení k odpovědnosti žáků za své chování a vzdělávání je jednou z nejdůležitějších dovedností a zároveň víme, že naučit žáky této odpovědnosti je nelehký úkol. Volíme proto osvědčené metody, používáme formativní hodnocení, hodnotíme žáky v jejich pokroku, snažíme se žákům nastavovat cíle, které jsou pro ně náročné, ale zvládnutelné.

Smysluplnost obsahů vzdělávání se snažíme žákům zprostředkovat na příkladech z běžného života, pořádáme pravidelné exkurze do podniků a středních škol. Umožňujeme žákům díky podpoře MŠMT navštěvovat různé paměťové instituce (zejména muzea).

Podporu žáků i pedagogů zajišťují externí, ale i interní odborníci. Pedagogové mohou využít pro svůj rozvoj mentorink, supervize a sdílení, včetně stáží v zahraničí. Žáci, rodiče i pedagogové mohou využívat odbornou pomoc našich školních poradenských pracovníků. K dispozici je plně obsazené školní poradenské pracoviště - školní psycholog, speciální pedagogové (logopedie, surdopedie, psychopedie), školní sociální pedagog, metodik prevence a výchovný a karierový poradce. (více na záložce Školní poradenské pracoviště)

Jsme otevřeni spolupráci, vážíme si úzké spolupráce zejména s rodiči našich žáků, se zřizovatelem městem Velké Hamry, s místními podnikateli, s jinými školami. Spolupracujeme s organizací ČOSIV, která nám poskytuje zejména metodickou podporu. Jsme aktivní ve spolupráci s KÚ Libereckého kraje, MŠMT a oddělením pro sociální začleňování MMR (dříve vládní Agentura pro sociální začleňování). 

Věříme, že škola je živý organismus, který se neustále vyvíjí a pro její rozvoj je třeba nejen výborných materiálních podmínek, které naše škola díky podpoře zřizovatele a projektům ESF má, ale zejména kvalitní pedagogický sbor, na kterém nám záleží.

Ing. Zdeňka Juklová, ředitelka školy


uvodniFOTKAskoly.1473267715