Město Velké Hamry http://www.velke-hamry.cz/ 

Liberecký kraj  http://www.kraj-lbc.cz/ 

MŠMT http://www.msmt.cz/

 

Aplikace: testy, procvičování 

www.proskoly.cz 

https://www.vcelka.cz/cs/

 

Odkazy
Kotva

Děkujeme všem sponzorům naší školy a vážíme si jejich podpory!

Aktivity školy podpořili:

firma Technosklo Držkov, firma SOLIA, spol. s r.o., Jan Mašek - pekařství,  Jaroslav Tomáš -Řeznictví - uzenářství, Sbor dobrovolných hasičů Černá říčka, Jaroslav Zeman - Detoa, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. pan Petr Miček, paní D. SedláčkováMUDr. Zdeňka  Dobiášová, pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral, pan Luděk Röschenthaler, paní MUDr. Hýsková.

Sponzoři

Bazén pro veřejnost

Bazén je otevřen pro veřejnost každou středu od 16:00 do 19:00 v období ŘÍJEN - KVĚTEN.  

Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 20 Kč.

 

Kondičně – rehabilitační cvičení ve školním bazénu

     Nestátní zdravotnické zařízení Fyzioterapie – Eva Čermáková, vám nabízí kondičně – rehabilitační cvičení v bazénu při ZŠ Velké Hamry. Cvičení působí pozitivně na srdečně-cévní, dýchací a lymfatický systém, zlepšení imunity, udržení a zlepšení fyziologické kloubní pohyblivosti, snížení tělesné váhy, zvýšení svalové síly a vytrvalosti. Kontaktní informace: tel. 721 004 108, cermakova.fyzio@gmail.com.

     • Každou středu mezi 18. a 19. hodinou

     • délka cvičení: 45 minut.

     • Počet cvičících: max. 15 dospělých

     • Cena cvičení: 50 Kč/osoba + vstupné do bazénu

 

Pronájem sportovišť

Nabízíme jednorázový i pravidelný pronájem malé i velké tělocvičny a bazénu. Vzhledem k zájmu je třeba termíny dohodnout s předstihem telefonicky nebo osobně v kanceláři školy na tel. 777 914 021

 Ceny pronájmu:

  • Malá tělocvična (gymnastická)      200 Kč/hod 
  • Velká tělocvična (míčové hry)    200 Kč/hod
  • Bazén     600 Kč/hod
Pro veřejnost
Aktuality
Beseda: Bezpečný internet
7.2.2020

Srdečně zveme rodiče, přátele školy a další zájemce na besedu Bezpečný internet 18. 2. od 16:30 hod. v budově školy.

Odborník na problematiku kybernetické kriminality vrchní komisař kpt. PhDr. Jan Melša vysvětlí pravidla bezpečné práce s internetem a na sociálních sítích. Dále se bude věnovat tématu kyberšikany - co vše lze pokládat za kyberšikanu, její rozpoznání, správné i nežádoucí postupy při jejím řešení, možné důsledky a právní dopady. Závěrem zodpoví případné dotazy.

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 7
21.1.2020

Nové číslo školního časopisu

(leden 2020)

klikněte na obrázek

(titulní stranu časopisu) 

Zpravodaj ZŠ a MŠ
16.12.2019

Vánoční číslo školniho občasníku týkajícího se vzdělávání na naší škole si můžete přečíst v příloze. 

Zpravodaj-zs-c1-12-19-20.pdf (Velikost: 610.53 kB)

Preventivní informace ke žloutence typu A
6.10.2019

Na základě dohody mezi Krajskou hygienickou stanicí a Krajským úřadem v Liberci nám byly zaslány materiály v rámci preventivního opatření týkajícího se virové žloutenky typu A.

Děkujeme, že se s nimi seznámíte.

ZŠ a MŠ Velké Hamry

 

info.pdf (Velikost: 223.25 kB)

hepatitis-a-2019.pdf (Velikost: 2.02 MB)

jak-si-spravne-myt-ruce.pdf (Velikost: 502.69 kB)

Bazén pro veřejnost
3.10.2019

Bazén pro veřejnost se otevřel již tuto středu 2.10. Podmínky jsou stejné jako předešlý školní rok (záložka vpravo Pro veřejnost). Těšíme se na Vaši návštěvu!

Doučování pro žáky školy
1.10.2019

Pro žáky naší školy je nabízena možnost doučování v rámci projektu OP VVV Společné vzdělávání ve Velkých Hamrech. Tato aktivita je ZDARMA (spolufinancována z fondů EU). 

Zvažte využití této jedinečné možnosti. Koordinátorkou doučování je Veronika Patočková. V odkaze se můžete podívat na informace o lektorech a doučovaných předmětech a časových možnostech.

 

Doučování_19_20 (Velikost: 383.92 kB)

Lavičky v atriu
17.9.2019
Ve škole máme nově vybudované atrium, které bude využíváno žaky nejen pro vzdělávací účely a také k relaxaci a odpočinku. Naším přáním bylo umístit do atria lavičky, které jsou již na místě, jak si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
 
Podpořte prosím děti tím, že  přispějete na úhradu těchto laviček JAKOUKOLIV ČÁSTKOU!
 
Lavičky jsou vyrobeny z dubového dřeva, zaručující dlouhodobé využívání, ve dvou variantách - jednoduchá (cena: 9 390,- Kč) nebo s úložným prostorem (cena: 11 628,- Kč).
 
S každým sponzorem bude uzavřena darovací smlouva. 
Své finanční příspěvky můžete zasílat na bankovní účet naší školy ZŠ a MŠ Velké Hamry, p.o., Velké Hamry 212, 468 45 Velké Hamry. Číslo účtu je 963878369/0800. Jednotlivé lavičky ponesou jména dárců nebo názvy firem, kteří na ně přispějí. 
 
Díky Včeličkám (loňským třeťáčkům) a sponzorům (Pekařství Jan Mašek, Řeznictví a uzenářství U Tomášů, Pizza Tenis Tanvald) se už do tohoto projektu podařilo nasbírat více než 18 000,- Kč. 
 
Děkujeme za vaši přízeň a vážíme si vaší pomoci. 
Zájmové kroužky 2019/2020
13.9.2019

Zveřejňujeme přehled zájmových kroužků pro školní rok 2019/2020 pro 1. a 2. stupeň. Kroužky začínají od října 2019. V příloze se také můžete seznámit s popisem náplní kroužků. Bližší informace získáte u jednotlivých lektorů. Obsazení kroužků bude oznámeno po zpracování přihlášek.

Popisy_kroužků_19_20 (Velikost: 328.66 kB)

Kroužky_1._stupeň_19_20 (Velikost: 660.73 kB)

Kroužky_2.stupeň_19_20 (Velikost: 648.8 kB)

Novinka - školní Instagram!
4.9.2019

Škola má vlastní instagramový účet zs_a_ms_velke_hamry. Doufáme, že se vám bude líbit! 

Více informací u Veroniky Kotyzové nebo Kateřiny Mannové.

Školní sociální pedagožka
4.9.2019

NOVINKA!

Od září 2019 je zřízena pozice školní sociální pedagožka, kterou vykonává Mgr. Tereza Dobiášová, DiS. Více informací naleznete v záložce O škole - Školní poradenské pracoviště, včetně popisu činnosti, konzultačních hodin a důležitých kontaktů pro zákonné zástupce.

Úprava cen obědů
1.9.2019

Vážení strávníci naší školní jídelny,

vzhledem k nárůstu cen potravin, zejména zeleniny, jsme byli nuceni upravit ceny obědů pro školní rok 2019/2020 takto:

žáci 7-10 let 25 Kč, žáci 11 -14 let 28 Kč, žáci 15 let a starší a zaměstnanci 33 Kč, cizí strávníci 65 Kč. 

Ceny v jídelně na Hamrskách zůstávají zatím stejné.

Děkujeme za pochopení

vedení školy

Hledáme školního psychologa
2.8.2019

Pro rozšíření školního poradenského pracoviště hledáme kolegu - kolegyni školního psychlologa. Nabízíme práci na částečný úvazek. Nástup možný od 1.9.2019.

Více informací podá ředitelka školy.

Výzva žáků III. ročníku a jejich učitelů - Živé atrium
30.6.2019

Děti ze III. ročníku se svými učiteli Mgr. Romanem Gašicou a Mgr. Veronikou Gašicovou získaly svou činností sponzory pro nákup laviček do nového školního atria a vyzývají další možné dárce nebo sponzory, kteří by chtěli podpořit žáky školy a věnují prostředky na nákup laviček. Více zde (Velikost: 96.69 kB)

 

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 6
17.6.2019

Nové číslo školního časopisu

ke stažení zde (Velikost: 3.69 MB)

(červen 2019)

OMLOUVÁNÍ ŽÁKŮ
4.2.2019

Prosíme všechny rodiče, aby pro omlouvání žáků používali telef.č. 777 914 037. Tento kontakt prosím používejte i pro komunikaci s učiteli školy. Informace, o nemoci žáka či jiná důležitá informace týkající se školy, se dostane k danému učiteli mnohem rychleji. 

 

* Telefon.č. 777 914 021 je oficiální kontakt na školu _ vedení školy, ekonom školy. 

 

Děkujeme za pochopení. 

ZŠ a MŠ Velké Hamry 

Elektronická žákovská knížka
5.10.2017

Vážení rodiče, 

u žáků 2. stupně využíváme pouze elektronickou žákovskou knížku v systému Bakaláři. V tomto modulu můžete sledovat klasifikaci vašeho dítěte, hodnocení, plán akcí školy, komunikovat s učiteli, domácí úkoly pro žáky. Prosíme o využívání informací z elektronické žákovské knížky a upozorňujeme, že systém umožňuje sledovat návštěvnost rodičů i žáků. Podpis nahrazuje potvrzení o přečtení. V případě nejasností či dotazů se obracejte na třídní učitele nebo na metodičku ICT školy PaedDr. Věru Lindnerovou. Uživatelská příručka je k nahlédnutí zde (Velikost: 650.19 kB).

Pokud z nějakých důvodů nemůžete tento systém využívat domluvte si režim informování s třídními učiteli.

Vedení školy

Bakaláři - příručka pro rodiče
6.10.2016

Vážení rodiče,

na 2. stupni ZŠ v současné době používáme pouze elektronické žákovské knížky v systému Bakaláři. V tomto modulu můžete sledovat průběžnou klasifikaci vašeho dítěte, hodnocení žáků, domácí úkoly, v systému Komens komunikaci s učiteli. Dále plán akcí školy, kde jsou i akce třídních kolektivů. Prosíme o využívání informací z elektronické žákovské knížky. Podpis nahrazuje potvrzení o přečtení. Upozorňujeme, že systém umožňuje sledování četnosti návštěv rodičů i žáků. Celá příručka k nahlédnutí zde (Velikost: 650.19 kB).

 
 
Mapa webu
A
A
A

Filosofie školy

Vloženo: 5.4.2016 | Zobrazeno: 132857x |
Vize školy

Chceme být dobrou školou, ve které každý žák zažívá osobní i společný úspěch, plně rozvíjí své dovednosti směrem k osobnímu maximu a přijímá za své vzdělání a chování osobní odpovědnost. 


Naše hodnoty, na kterých stavíme:

respekt, spolupráce, smysluplnost, slušnost a profesionalita.

Věříme, že škola může být bezpečným prostředím pro každého žáka, pedagoga i rodiče, proto věnujeme velkou pozornost nastavení školního klima. Inspirujeme se v tuzemsku i zahraničí. Věříme, že posilováním pozitivního chování dětí, správnou komunikací - vysvětlováním, co od dětí chceme a proč to chceme, povede k vytvoření prostředí, které umožní našim žákům co nejefektivněji rozvíjet svůj potenciál. Uvědomujeme si, že každé dítě, každý člověk je jedinečný a má jiné potřeby a jiné možnosti. Věříme, že se každý žák, pokud je mu vytvořeno vhodné prostředí, může zdokonalovat.
Uvědomujeme si, že společnost potřebuje lidi, kteří jsou sebevědomí, znají své možnosti a jsou ochotni na sobě dále pracovat. V souladu s vývojem společnosti je zřejmé, že se do budoucna neobejdeme bez lidí, kteří budou posouvat vědecký pokrok, ale také bez lidí, kteří budou schopni vykonávat nejrůznější profese, zejména řemesla a práce v sociální sféře (zdravotnictví, vzdělávání, péče o potřebné). Ukazuje se, že bez schopnosti spolupracovat, naslouchat druhým, respektovat ostatní, se dnešní děti ve svých budoucích profesích neobejdou.  

Věříme, že škola může děti na takový budoucí život připravit. Podmínkou rozvoje každého žáka je hledat způsoby, jak mu pomoci dosahovat osobně co nejvyšších výsledků. Používáme výukové metody, které vycházejí z principů kritického myšlení, zejména metody RWCT (Čtením a psaním ke kritickému myšlení). Zařazujeme do výuky skupinovou práci, malé žákovské projekty a další aktivizující metody. Využíváme moderní technologie k rozvoji jazykových dovedností a k rozvoji technického a praktického myšlení. Mezi naše priority, kromě vytváření zdravého klima, patří zejména rozvoj čtenářské gramotnosti. Hledáme cesty i pro rozvoj dalších gramotností, zejména matematické.

Je pro nás důležité, aby naši žáci objevovali společně s námi smysl svého vzdělávání, aby přejímali za své vzdělání odpovědnost. Učitelský sbor společně s ostatními pedagogy, asistenty, vychovatelkami a lektory doučování je připraven naše žáky v jejich snažení podpořit. Nabízíme také v rámci projektu Společné vzdělávání řadu různých volnočasových aktivit a na druhé straně také pro selhávající žáky doučování. 

Záleží nám na tom, aby naši učitelé měli dostatek informací o moderních a efektivních způsobech vzdělávání, podporujeme pedagogy v jejich rozvoji. Umožňujeme jim, podobně jako našim žákům, rozvíjet svůj potenciál a dovednosti učitelské profese. Se změnou společnosti se také mění role učitele, již nemůže být jediným nositelem pravd, jeho úkol je dnes daleko náročnější. Učitel se stává spíše průvodcem žáků při objevování nových informací. Uvědomujeme si, že jsme základní školou, která má žákům poskytnout základ vědomostí, dovedností a kompetencí, aby je mohli každý podle svých schopností dále rozvíjet při studiu na středních školách. Při výuce se na tento základ zaměřujeme.

Věříme, že učení k odpovědnosti žáků za své chování a vzdělávání je jednou z nejdůležitějších dovedností a zároveň víme, že naučit žáky této odpovědnosti je nelehký úkol. Volíme proto osvědčené metody, používáme formativní hodnocení, hodnotíme žáky v jejich pokroku, snažíme se žákům nastavovat cíle, které jsou pro ně náročné, ale zvládnutelné.

Smysluplnost obsahů vzdělávání se snažíme žákům zprostředkovat na příkladech z běžného života, pořádáme pravidelné exkurze do podniků a středních škol. Umožňujeme žákům díky podpoře MŠMT navštěvovat různé paměťové instituce (zejména muzea).

Podporu žáků i pedagogů zajišťují externí, ale i interní odborníci. Pedagogové mohou využít pro svůj rozvoj mentorink, supervize a sdílení, včetně stáží v zahraničí. Žáci, rodiče i pedagogové mohou využívat odbornou pomoc našich školních poradenských pracovníků. K dispozici je plně obsazené školní poradenské pracoviště - školní psycholog, speciální pedagogové (logopedie, surdopedie, psychopedie), školní sociální pedagog, metodik prevence a výchovný a karierový poradce. (více na záložce Školní poradenské pracoviště)

Jsme otevřeni spolupráci, vážíme si úzké spolupráce zejména s rodiči našich žáků, se zřizovatelem městem Velké Hamry, s místními podnikateli, s jinými školami. Spolupracujeme s organizací ČOSIV, která nám poskytuje zejména metodickou podporu. Jsme aktivní ve spolupráci s KÚ Libereckého kraje, MŠMT a oddělením pro sociální začleňování MMR (dříve vládní Agentura pro sociální začleňování). 

Věříme, že škola je živý organismus, který se neustále vyvíjí a pro její rozvoj je třeba nejen výborných materiálních podmínek, které naše škola díky podpoře zřizovatele a projektům ESF má, ale zejména kvalitní pedagogický sbor, na kterém nám záleží.

Ing. Zdeňka Juklová, ředitelka školy


uvodniFOTKAskoly.1473267715