Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2023/24

Vloženo: 11.1.2023 | Autor: Smola | Zobrazeno: 358x
Ředitel školy vyhlásil termín zápisu k povinné školní docházce na 4. dubna 2023, a to od 14:00 do 16:30 v obou školách, na škole ve Velkých Hamrech i na malotřídní škole na Hamrskách. Bližší informace naleznete níže.

Zápis k povinné školní docházce proběhne tradičním způsobem za účasti budoucích školáků.

Ředitel školy vyhlásil termín zápisu na úterý 4. dubna 2023, a to v průběhu odpoledne od 14:00 do 16:30 v obou školách, tj. na škole ve Velkých Hamrech i na malotřídní škole na Hamrskách.

Na velké škole předpokládáme otevření jedné první třídy s třídní učitelkou Mgr. Lenkou Niedermertlovou. Do malotřídní školy přijímáme žáky do třídy pro žáky 1. -3. ročníku, třídní učitelkou bude i nadále paní učitelka Mgr. Dana Trdlová.

K zápisu jdou všechny děti, které dosáhnout šesti let do 31. srpna 2023 a děti s odkladem školní docházky z loňského roku. Na webu školy je formulář - žádost k přijetí, který doporučujeme vyplnit a přinést s sebou, není to však podmínkou, je možné vyplnit formulář i na místě. Rozhodně je třeba předložit kopii nebo originál rodného listu dítěte, osobní doklad, např. OP, který dokládá trvalý pobyt.

Škola jako jediné kritérium do naplnění kapacity vypisuje právě trvalý pobyt. Předpokládáme však přijetí i dětí s pobytem mimo Velké Hamry. V případě převisu kapacity škola otevře další třídu.

Při žádosti o odklad školní docházky je nutné předložit žádost (formulář na webu školy), vyjádření školního poradenského pracoviště a doporučení dětského lékaře. Bez těchto dokumentů nemůže ředitel školy o odkladu rozhodnout.

Na děti a jejich rodiče se těší učitelky a učitelé školy. Při zápisu vám bude k dispozici vedení školy a pracovníci poradenského pracoviště. Zároveň bude možnost si prohlédnout třídu budoucích prvňáčků.

zdroj obrázku: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7b/Fountain_pen_writing_%28literacy%29.jpg/640px-Fountain_pen_writing_%28literacy%29.jpg