PBIS projektový den

Vloženo: 7.9.2023 | Autor: Kateřina Mannová | Zobrazeno: 160x
Začátek roku je pro nastavování pravidel a nácviku jednotného očekávaného chování, aby vše dobře fungovalo, ideální, a proto jsme naplánovali celoškolní projektový den PBIS (Positive Behaviour and Intervention Support - pozitivní podpora očekávaného chování) na 6. 9. 2023. Žáci i učitelé přišli v barevném oblečení symbolizující jednotlivé hodnoty školy - zelená pro respekt, žlutá pro bezpečí a růžová pro zodpovědnost.

Klademe důraz na to, aby žáci věděli, co se od nich očekává ve školních prostorách a tento den jsme všichni společně chování nacvičovali a pro další vytvářeli pravidla. Prakticky jsme zopakovali bezpečný pohyb po škole, kdy všechny třídy vyrazili na “tour”. Třídy se navzájem potkávaly a míjely a přitom navštívily všechny části školy, včetně tělocvičen, čtenářských dílen, klidové místnosti, jazykové učebny a dalších. Novinkou letošního roku je, že děti ze všech ročníků mají možnost trávit přestávky za dobrého počasí v atriích (horní atrium a zoo atrium) a také v tzv. Japonské zahradě, kde se na lavičkách pod stromem mohou žáci potkávat. Žáci se zamýšleli, co je důležité pro to, aby přestávky ve venkovních prostorách byly pohodové a bezpečné, a tvořili plakátky. Třídy druhého stupně si měly také možnost zodpovědně zvolit, zda do jejich třídy mohou o přestávkách ostatní žáci a pokud ano, za jakých podmínek. Věříme, že se nám společně daří budovat bezpečnou školu, ve které se všichni budou cítit dobře.