Kariérové poradenství - přihlášky na sřední školy

Níže naleznete informace k přijímacímu řízení, které čeká žáky a jejich zákonné zástupce nyní v druhém pololetí školního roku 2023/24. Termín pro podání přihlášek na střední školy je od 1. 2. - 20. 2. 2024.

Doporučujeme si prostudovat informace na Přihlášky na střední školy

Již jsou zveřejněny videotutoriály pro vyplnění a podání přihlášek:

Škola vám na požádání vydá výpis známek, pokud budete přikládat hodnocení na vysvědčení k přihlášce.

Doporučujeme se společně ve škole i doma zabývat silnými stránkami, zájmy a talenty žáků již od nižších tříd, aby se pak v devátém ročníku uměli zdopvědně rozhodnout, jaké vzdělávání chtějí absolvovat, aby mohli své vysněné povolání v budoucnu. Je proto vhodné navštěvovat střední školy a seznamovat se s možnostmi (škola organizuje exkurze do škol, do firem, besedy, navštěvujeme veletrhy apod.) a nyní je čas, kdy školy své dveře zájemcům otevírají.

Naši deváťáci reflektují, že právě exkurze, veletrh Educa a velkou měrou návštěva dnů otevřených dveří jim velmi pomáhala při rozhodování, zda na danou školu podat přihlášku.

Na tomto odkaze se aktualizují termíny DOD https://edulk.cz/kalendar