Projekty podpořené v OP VK

Vloženo: 31.3.2016 | Autor: Zdeňka Juklová | Zobrazeno: 1679x
Naše škola realizovala tyto projekty podpořené v rámci OP VK

Podpora vzdělávání ve Velkých Hamrech

Název projektu: "Podpora vzdělávání ve Velkých Hamrech"
Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.1338
Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (Výzva č.56)
Celkové výdaje projektu: 630 922 Kč

Anotace projektu:

Projekt má tři klíčové aktivity:

1. Projekt podporuje rozvoj čtenářských dílen na základní škole jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. V rámci projektu bude zakoupeno minimálně 400 knih pro školní knihovnu. Pedagogové byli proškoleni v nových metodách práce, které vedou k rozvoji čtenářské gramotnosti.
  2. Podpora učitelů cizích jazyků umožnila absolvovat 2 učitelkám dvoutýdenní intenzivní jazykový kurz, a to ve Velké Británii a Německu.
  3. Zahraničně jazykově – vzdělávací pobyt pro žáky umožnil vycestovat celkem 24 žákům do Velké Británie a Německa. Žáci se kromě výuky seznámili i s reáliemi navštívených zemí.

Podpora technické a jazykové výuky

Název projektu: "Podpora technické a jazykové výuky"
Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.0071
Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (Výzva č.57)
Celkové výdaje projektu: 268 885 Kč

Anotace projektu:

Projekt je zaměřen na podporu výuky technických dovedností a rozvoj jazykových komunikačních dovedností žáků i učitelů.

1. V rámci rozvoje technických dovedností byla podpořena vybavenost školní dílnynakoupením nových pracovních stolů a nářadí.
  2. V rámci rozvoje profesních dovedností učitelů absolvuje učitel pracovního vyučování metodické školení.
  3. K rozvoji komunikačních dovedností žáků v anglickém jazyce je realizovánaindividuální výuka angličtiny formou blended learingu s využitím ICT technologií. Do projektu je zařazeno 20 žáků 9. ročníků.
  4. Do programu individualizovaného rozvoje ústní komunikace v anglickém jazyce byla zařazena jedna učitelka rovněž s využitím blended learingu.