Město Velké Hamry http://www.velke-hamry.cz/ 

Liberecký kraj  http://www.kraj-lbc.cz/ 

MŠMT http://www.msmt.cz/

 

Aplikace: testy, procvičování 

www.proskoly.cz 

https://www.vcelka.cz/cs/

 

Odkazy
Kotva

Děkujeme všem sponzorům naší školy!

Aktivity školy podpořili:

firma Technosklo Držkov, firma SOLIA, spol. s r.o., Jan Mašek - pekařství,  Jaroslav Tomáš -Řeznictví - uzenářství, Sbor dobrovolných hasičů Černá říčka, Jaroslav Zeman - senátor PČR, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. pan Petr Miček, paní D. SedláčkováMUDr. Zdeňka  Dobiášová, pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral, pan Luděk Röschenthaler.

Sponzoři

Sbírejte víčka pro Davídka (PODĚKOVÁNÍ)

Děkujeme všem žákům a přátelům školy, kteří se v minulém školním roce zapojili do akce "Sbírejte víčka pro Davídka". Sbírka pokračuje, sběrné nádoby jsou umístěny v jednotlivých pavilonech. Prosíme nehazujte do sběrných nádob jiná víčka než od PET lahví.

 

Bazén pro veřejnost

Bazén je otevřen pro veřejnost každou středu od 16:00 do 19:00 v období ŘÍJEN - KVĚTEN.  

Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 20 Kč.

 

Kondičně – rehabilitační cvičení ve školním bazénu

     Nestátní zdravotnické zařízení Fyzioterapie – Eva Čermáková, vám nabízí kondičně – rehabilitační cvičení v bazénu při ZŠ Velké Hamry. Cvičení působí pozitivně na srdečně-cévní, dýchací a lymfatický systém, zlepšení imunity, udržení a zlepšení fyziologické kloubní pohyblivosti, snížení tělesné váhy, zvýšení svalové síly a vytrvalosti. Kontaktní informace: tel. 721 004 108, cermakova.fyzio@gmail.com.

     • Každou středu mezi 18. a 19. hodinou

     • délka cvičení: 45 minut.

     • Počet cvičících: max. 15 dospělých

     • Cena cvičení: 50 Kč/osoba + vstupné do bazénu

 

Pronájem sportovišť

Nabízíme jednorázový i pravidelný pronájem malé i velké tělocvičny a bazénu. Vzhledem k zájmu je třeba termíny dohodnout s předstihem telefonicky nebo osobně v kanceláři školy na tel. 777 914 021

 Ceny pronájmu:

  • Malá tělocvična (gymnastická)      200 Kč/hod 
  • Velká tělocvična (míčové hry)    200 Kč/hod
  • Bazén     600 Kč/hod
Pro veřejnost
Aktuality
Školní družina - poplatek
18.1.2019

Vážení rodiče,

vybíráme poplatek za ŠD (leden - červen).

Částku 300 Kč uhraďte prosím do 15. 2. 2019.

Gabriela Částová, ŠD

Hledáme brigádníka
14.1.2019

Škola hledá na zimní období brigádníka na odklid sněhu před vchodem do budovy na Hamrskách. Jedná se pouze o přístup do školy, tj. schodiště. Úklid je nutné provádět tak, aby bylo shodiště upraveno ráno v 7 hodin. Pracovní doba dle povětrnostních podmínek. Zájemci se hlaste prosím buď ve škole na Hamrskách nebo v sekretariátu školy.

 

 

Vyhlášení soutěže Skokan roku
14.1.2019

Ředitelka školy vyhlašuje soutěž pro žáky SKOKAN ROKU. Vítězi se mohou stát žáci, kteří se v letošním školním roce nejvíce zlepšili ve výuce, znalostech nebo chování. Více Leták s informacemi soutěž Skokan roku (Velikost: 482.1 kB)

Školní drbna - 5. číslo
7.1.2019

Školní drbna - 5. číslo (Velikost: 1.74 MB)

Školní drbna - 4. číslo
15.11.2018

Školní drbna - 4. číslo (Velikost: 2.9 MB)

Kroužek pro žáky 2. stupně - Diskuzní klub III
12.11.2018

Vážení rodiče a žáci,

škola nabízí ještě volná místa v kroužku Diskuzní klub III pro žáky 2. stupně, který je zaměřen na rozvoj komunikačních a čtenářských dovedností. Je výbornou průpravou pro přijímací testy na střední školy a následné studium. Nejedná se o doučování. Žáci mají možnost ovlivnit témata, kterými se zabývají. Kroužek vede pan učitel Mgr. Lukáš Caha, každou středu od 14:00.

 

Nově zrekonstruovaná tělocvična
4.11.2018

Vážení,

upozorňujeme všechny žáky, jejich rodiče a sportovce, kteří budou využívat velkou tělocvičnu, že  v těchto dnech se dokončuje její rekonstrukce. Tělocvična získala zejména nové osvětlení a podlahu.

Do tělocvičny je možné chodit pouze s obuví, která je určena pro sálové sporty nebo cvičební obuví s bílou podrážkou.

Doporučujeme všem, aby si ověřili, zda jejich obuv nezanechává na podlaze stopy. Vzorek lina je k dispozi před vchodem do tělocvičny. 

Děkujeme 

Vedení školy

 

Termín podání přihlášky na SŠ
15.10.2018

Termín podání přihlášky na SŠ u oborů s talentovou zkouškou je 30.11.2018.

Přihlášky se týkají uměleckoprůmyslových škol a sportovních gymnázií

V případě potřeby kontaktujte výchovného poradce - Mgr.Aranu Šourkovou. 

E-mail: arana.sourkova@zsvelkehamry.cz

 

ZŠ a MŠ Velké Hamry. 

Nabídka zájmových kroužků pro školní rok 2018/2019
17.9.2018

Aktuální nabídku zájmových kroužků najdete na níže uvedených odkazech.

Realize kroužku - od října 2018.

Nabídka kroužků bude průbězně aktualizovaná.

Nabídka I.st. 2018_2019 (Velikost: neznámá)

Nabídka II.st. 2018_2019 (Velikost: neznámá)

 

 

Školní časopis
30.4.2018

Chystáme pro vás 3. číslo školního časopisu. První a druhé číslo je k dispozici v rubrice Společné vzdělávání - Volnočasové aktivity a na těchto odkazech:

1. číslo Školní drbna (Velikost: 4.04 MB)

2. číslo Školní drbna (Velikost: 2.73 MB)

3. číslo Školní drbna (Velikost: 2.24 MB)

Školní drbna -Speciál - Máme rádi zvířata (Velikost: 3.35 MB)

 

Jsme Škola pro demokracii
21.1.2018

Díky dobré práci našeho Školního žákovského parlamentu, který vede paní učitelka Mgr. Veronika Kotyzová získala naše škola certifikát Škola pro demokracii. Logo (Velikost: 10.64 kB)

Elektronická žákovská knížka
5.10.2017

Vážení rodiče, 

u žáků 2. stupně využíváme pouze elektronickou žákovskou knížku v systému Bakaláři. V tomto modulu můžete sledovat klasifikaci vašeho dítěte, hodnocení, plán akcí školy, komunikovat s učiteli, domácí úkoly pro žáky. Prosíme o využívání informací z elektronické žákovské knížky a upozorňujeme, že systém umožňuje sledovat návštěvnost rodičů i žáků. Podpis nahrazuje potvrzení o přečtení. V případě nejasností či dotazů se obracejte na třídní učitele nebo na metodičku ICT školy PaedDr. Věru Lindnerovou. Uživatelská příručka je k nahlédnutí zde (Velikost: 650.19 kB).

Pokud z nějakých důvodů nemůžete tento systém využívat domluvte si režim informování s třídními učiteli.

Vedení školy

Přednostní výdej obědů pro dojíždějící žáky
30.9.2016

Od 30.9.2016 je zajištěn přednostní výdej jídel ve školní jídelně pro dojíždějící žáky z Velkých Hamrů II a Zlaté Olešnice.

Žáci obdrželi identifikační kartičky, které je opravňují k přednostnímu výdeji jídla (nemusí čekat ve frontě) a zároveň budou moci odcházet ze třídy ihned po zazvonění po 6. hodině na oběd. Toto opatření jim umožní využívat autobusový spoj, který odjíždí z Velkých Hamrů ve 13:50.

Žáci, kteří na oběd dosud z těchto důvodu nechodili, si mohou kartičky vyzvednout u paní zástupkyně v kanceláři.

Bakaláři - příručka pro rodiče
6.10.2016

Vážení rodiče,

na 2. stupni ZŠ v současné době používáme pouze elektronické žákovské knížky v systému Bakaláři. V tomto modulu můžete sledovat průběžnou klasifikaci vašeho dítěte, hodnocení žáků, domácí úkoly, v systému Komens komunikaci s učiteli. Dále plán akcí školy, kde jsou i akce třídních kolektivů. Prosíme o využívání informací z elektronické žákovské knížky. Podpis nahrazuje potvrzení o přečtení. Upozorňujeme, že systém umožňuje sledování četnosti návštěv rodičů i žáků. Celá příručka k nahlédnutí zde (Velikost: 650.19 kB).

 
 
Mapa webu
A
A
A

Informace pro rodiče

Vloženo: 6.4.2016 | Zobrazeno: 4696x |
V této části webu najdete důležité informace, které se týkají života školy a které považujeme za důležité i pro vás rodiče.

Nabídka volitelných předmětů pro 2018/2019

Nabídka volitelných předmětů pro 2. stupeň ZŠ (Velikost: 23.05 kB)


Pro rodiče budoucích prvňáčků

Pro vaše děti bude vstup do první třídy úspěšný a snadnější, pokud budete vědět, jak má být připraveno. Věnujte proto, prosím, pozornost následujícím informacím a posuďte, zda můžete během následujících měsíců dítě v některých oblastech lépe připravit na jeho vstup do školy.

 

Nejvíce svým dětem pomůžete, když si s nimi budete co nejvíce povídat, číst jim a společně trávit, co nejvíce času.

 

Dovednosti, které by děti měly před vstupem do školy zvládat:

 

 • Dítě rozumí pokynům a různým sdělením, vyjadřuje se srozumitelně ve větách a jednoduchých souvětích, komunikuje s dospělými, dokáže popisovat různé události, poznatky, nápady, klade otázky, umí vyprávět o rodičích, sourozencích, má přiměřeně širokou slovní zásobu.
 • Orientuje se v okolí, zná svoji adresu, jména a povolání rodičů, svůj věk.
 • Dítě dokáže spočítat předměty – např. spočítá pastelky (do 5ti), seřadí čísla od nejmenšího po největší, vyjmenuje řadu čísel, chápe pojmy hodně - málo, méně - více, má rozvinutou paměť pro čísla.
 • Dítě je manuálně šikovné, dobře ovládá pohyby svého těla, umí zacházet s nůžkami, držení tužky je správné, tlak na tužku přiměřený, umí popsat, co nakreslilo.
 • Dítě bez obtíží navazuje kontakt s cizí osobou, je ochotné komunikovat a kooperovat s ostatními dětmi, ochotně se podřídí autoritě.
 • Dítě je samostatné a soběstačné, umí se samo obléknout, najíst, pracuje samostatně – rozumí pokynům.
 • Dítě dodržuje pravidla chování, zdraví dospělé osoby a vyká dospělým. Podřídí se pokynům dospělého, i když je to pro něj nepříjemné, chápe nutnost řádu a pravidel.
 • Dítě má pozitivní postoj ke škole a učení, těší se do školy, rád si hraje na školu, má zájem o nové věci, klade hodně otázek.

 

 Školní vzdělávací program

 

Naše škola vzdělává žáky podle vzdělávacího programu „Všestranností pro život“. Chceme pro vaše děti připravit a realizovat takové prostředí, které by učinilo školu zajímavou a příjemnou a žáci z ní odcházeli vzdělaní, schopni se uplatnit podle svých možností ve společnosti i v profesním životě. Chceme umožnit každému žáku nalézt svou individuální cestu k dosažení možného úspěchu. K žákům přistupujeme individuálně, dle jejich vzdělávacích potřeb. Podporujeme jak žáky nadané, tak také ty, kteří potřebují ke zvládnutí učiva podpůrná opatření. Ve škole působí vedle kvalitních učitelů a učitelek také asistenti pedagoga a školní speciální pedagožka, které poskytují podporu jak žákům, tak také jejich rodičům. V případě potřeby se na ně můžete obrátit.

Ve školní budově na adrese Velké Hamry II 212 se učí žáci 1. -4. ročníku malotřídním způsobem. Na adrese Velké Hamry 541 je klasicky plně organizovaná škola od 1. do 9. ročníku. 

Ve vzdělávacím programu máme posílenu výuku českého jazyka a matematiky. Již od 1. ročníku jsou do výuky zařazovány základy angličtiny. V 1. a 2. třídě hravou formou do běžných předmětů s cílem připravit děti na běžnou výuku jazyka od 3. ročníku. Škola má řadu odborných učeben, moderně vybavených. Čtenářské dovednosti žáci rozvíjí v čtenářských dílnách ve specializované učebně s knihovnou.

Škola postupně zavádí nové metody práce, zejména prvky kritického myšlení založené na na metodě RWCT, která rozvíjí u žáků jak čtenářské dovednosti, tak také schopnost kriticky přemýšlet, hodnotit a hledat řešení problémů.

Ve škole klademe také velký důraz na rozvoj pohybových dovedností, včetně výuky plavání ve vlastním bazénu.

Na 2. stupni mají žáci možnost rozvíjet své dovednosti v devíti volitelných předemětech, ze kterých si žáci vybírají každý rok buď jiný, nebo stejný dle svých potřeb a zaměření. 

Škola je zapojena také do řady projektů, např. Ovoce do škol, Zelená škola a další projekty zaměřené jak na kvalitu vzdělávání, tak také na vztahy mezi žáky i žáky a učiteli.
 

Volnočasové aktivity

 

Žáci si mohou již od 1. ročníku vybírat z nabídky zájmových kroužků. Volnočasové kroužky mají široké zaměření od sportovních (plavání, florbal, bojová umění, horolezectví), tak se zaměřením na rozvoj čtenářství a komunikace (diskuzní kluby), rozvoj tvořivosti a spolupráce (kroužky týmové spolupráce za měřené na výtvarnou tvorbu a přírodovědu, vedení školního časopisu, kroužek dokumentárního filmu). Dále nabízíme kroužky rozvíjející technické a matematické dovednosti - kroužek elektrotechniky a kroužek logiky a deskových her.

 

Školní družina a školní jídelna

 

Ve škole působí školní družina, která má dvě pracoviště. Na adrese Velké Hamry II je jedno oddělení a na adrese Velké Hamry 541 jsou dvě oddělení, která jsou umístěna v samostatném pavilonu společně se školní jídelnou.

Děti ve školní družině provozují řadu aktivit, které mají charakter vzdělávací i relaxační. Je možnost i využít pomoci při přípravě na výuku. 

Škola umožňuje dojíždějícím žákům a žákům, kteří čekají na volnočasové aktivity, využít prostoru školní družiny. v této době je nad žáky vykonáván dohled pedagogickým pracovníkem.

Školní jídelna je rovněž umístěna v obou pracovištích školy. Jídla se vaří na místě a je kladen důraz na výběr čerstvých a kvalitních surovin bez využití polotovarů. Hlavní jídelna nabízí každý den výběr ze dvou jídel, v provozu Velké Hamry II jedno jídlo denně.Doporučujeme přihlásit děti na obědy již v posledním týdnu měsíce srpna u paní vedoucí školní jídelny.

Více informací najdete v samostatné sekci školní družina a školní jídelna.

 

Seznam pomůcek pro žáky 1. ročníku

 

 1. ročník (Velikost: 18.34 kB)


Informace pro rodiče

Prosíme všechny rodiče, kteří vyzvedávají své děti v areálu školy, aby neparkovali na nově vybudované nájezdní ploše u bočního (technického) vchodu školy. Tento vchod slouží pouze k provozu školy (pošta, příjem zboží...).

Děkujeme za pochopení!


Opatření k výskytu vši dětské

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se objevilo více případu výskytu vši dětské u žáků naší školy, jsem situaci konzultovala s pracovníky hygienické stanice. Zvýšený výskyt se netýká jen naší školy, ale je problémem plošným. Krajská hygienická stanice nám poskytla soubor informací, který je ke stažení zde (Velikost: 344.81 kB) .

Paní MUDr. Hausenblasová navšívila naší školu a zúčastnila se Rodičovské kavárny dne 8.3.2017. Bohužel se této akce zúčastnilo jen velmi málo rodičů, proto zde zeveřejňujeme některé informace, které na besedě zazněly:

 • je třeba věnovat zvýšenou pozornost u všech dětí, 
 • tam, kde se vši vyskytnou, je třeba důsledně vyčesávat, a to po dobu několika minut a pravidelně. Většinou vši neuvidíte běžným okem, je proto dobré preventivní vyčesávání vlasů dělat po dobu několika minut nad bílým podkladem (umyvadlo nebo bílý ručník, či jiná bílá plocha) OPAKOVANĚ NÉKOLIK DNÍ PO SOBĚ.
 • pokud budete používat prostředky zakoupé v lékárně (likvidují živé vši a to mechanicky - vši se udusí) je třeba po nanasení prostředku zabalit hlavu neprodyšně, například do igelitové folie, aby se zamezilo přístupu vzduchu a nechat minimálně 1 hodinu působit,
 • z důvodu možných alergií nepoužívat prostředky určené na zvířata, chemický prostředek se může dostat do krve dítěte a ohrozit jeho zdraví,
 • opatření je nutné po několika dnech opakovat, minimálně po dobu 10 dní, aby byly zničeny všechny vši, i ty které se postupně vylíhnout z nakladených vajíček,
 • výskyt vši dětské je povážován za infenci, a proto by rodič dítě neměl v prvních dnech posílat do školy, aby se infekce dále nešířila. Po odstranění vší již nákaza nehrozí, výskyt hnid, dále než 0,5 cm od hlavy je sice nepříjemný, ale není již infekční. 

Všichni pedagogové školy jsou poučeni a mohou Vám v případě potřeby poskytnout pomoc, či dovysvětlení. Vychovatelky v družině Vám mohou doporučit osvědčený typ vyčesáváčku.

Věříme, že se nám podaří společně situaci co nejdříve zvládnout.

Za pomoc děkuji.

Zdeňka Juklová, ředitelka školy

 

Přednostní výdej obědů pro dojíždějící žáky

Od 30.9.2016 je zajištěn přednostní výdej jídel ve školní jídelně pro dojíždějící žáky z Velkých Hamrů II a Zlaté Olešnice.

Žáci obdrželi identifikační kartičky, které je opravňují k přednostnímu výdeji jídla (nemusí čekat ve frontě) a zároveň budou moci odcházet ze třídy ihned po zazvonění po 6. hodině na oběd. Toto opatření jim umožní využívat autobusový spoj, který odjíždí z Velkých Hamrů ve 13:50.

Žáci, kteří na oběd dosud z těchto důvodu nechodili, si mohou kartičky vyzvednout u paní zástupkyně v kanceláři.

 

Sdružení rodičů a přátel ZŠ Velké Hamry, z.s. (SRPŠ )

Při škole pracuje spolek, který podporuje aktivity žáků školy a podílí se na jejich realizaci.

Orgány spolku:

Představenstvo

Zástupci rodičů: paní Martinková a paní Dolečková

Zástupce školy: Mgr. Marie Tomková

Organizační výbor:
každý rok jsou voleni zástupci jednoltivých školních tříd.

Znění stanov je k nahlédnutí zde:    Návrh nových stanov SRPŠ.(PDF)