Děkujeme všem sponzorům naší školy a vážíme si jejich podpory!

firma Technosklo Držkov, firma SOLIA, spol. s r.o., Jan Mašek - pekařství,  Jaroslav Tomáš -Řeznictví - uzenářství, Sbor dobrovolných hasičů Černá říčka, Jaroslav Zeman - Detoa, firma Šolc konstrukce s.r.o., pan Milan Pilát, pan Petr Štrojsa a firma STR.ANGEL s.r.o., SIZ s.r.o., CNC-Z s.r.o. pan Petr Miček, paní D. SedláčkováMUDr. Zdeňka  Dobiášová, pan Břetislav Brůna, pan Zdeněk Vedral, pan Luděk Röschenthaler, paní MUDr. Hýsková.

Odběr obědů ve školní jídelně od 14.10.
13.10.2020

Zveřejňujeme aktuální nformace ke školnímu stravování. Žáci mají nárok na odběr obědů ve školní jídelně i v době distanční výuky. Podle pokynů žáci a zaměstnanci školy mohou konzumovat jídlo v jídelně. Rovněž je možné vyzvednout jídla do vlastní nádoby, např. rodiče pro více dětí najednou.
Dnes na další dny všechny děti odhlásíme z odběru.

Rodiče, kteří mají zájem, aby se žáci stravovali ve školní jídelně, nebo si chtějí odnést jídlo domů, se musí znovu přihlásit. Výdej obědů bude mezi 13 - 14:15 hodinou.

Cizí strávníci nemohou konzumovat jídlo ve školní jídelně, mohou si ho však odnést ve vlastních nádobách.

Zajištění výuky pro žáky, kde rodiče jsou zaměstnáni v IZS
13.10.2020

Vláda ČR nařídila krajům určit školu, která bude zajišťovat dohled a výuku pro děti a žáky od 3 -10 let, jejichž rodiče pracují v IZS. Škola pro naši spádovou oblast nebyla zatím určena. Informaci zveřejníme ihned, jak ji získáme.

Děkujeme za trpělivost

Vyšel Zpravodaj školy č.1 2020/2021
25.9.2020

Přinášíme nové číslo občasníku - Zpravodaje ZŠ, ve kterém přinášíme aktuální informace ze života školy a další informace pro širokou veřejnost. Ke stažení Zpravodaj č.1  (Velikost: 1.47 MB)

Změny cen obědů od září 2020
1.9.2020

S ohledem na zdražování vstupních potravin, zejména zeleniny, jsme nuceni upravit kalkulace našich obědů ve školní jídelně Velké Hamry 541 (velká škola). Děti od 7 do 10 let 27 Kč, děti od 11 do 14 let 30 Kč, starší děti 15 + 35 Kč. Cizí dospělí strávníci 67 Kč. Nové ceny jsou platné od září 2020.

Školní časopis - Školní drbna č. 9 (červen 2020)
23.6.2020

>>čtěte zde<< (Velikost: 2.26 MB)

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 8
16.4.2020

(březen 2020)

>>zde<< (Velikost: 2.59 MB)

Využívejte aplikaci Včelka pro rozvoj nejen čtení
18.3.2020

Podporu při nastavování online cvičení v aplikaci Včelka poskytuje naše speciální pedagožka Mgr. Lenka Kořínková. Kontakty: lenka.korinkova@zsvelkehamry.cz a tel. 602411462.

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 7
21.1.2020

(leden 2020)

klikněte na obrázek

(titulní stranu časopisu)

Zpravodaj ZŠ a MŠ
16.12.2019

Vánoční číslo školniho občasníku týkajícího se vzdělávání na naší škole si můžete přečíst v příloze.

Zpravodaj-zs-c1-12-19-20.pdf (Velikost: 610.53 kB)

ŠKOLNÍ DRBNA Č. 6
17.6.2019

Nové číslo školního časopisu

ke stažení zde (Velikost: 3.69 MB)

(červen 2019)

Vloženo: 31.3.2016 | Zobrazeno: 5453x |

Historie školství ve Velkých Hamrech

První písemný doklad o zahájení pravidelného vyučování v naší obci nese datum 2.července 1821 - viz zápis z nejstarší školní kroniky: "... Na to byl 2.července 1821 roku učitel Antonín Skrbek ze Zl. Olešnice od v. p. faráře Drskauskýho (držkovského) dítkám a rodičům v domě Fil. Schovánka Nr. 66 představen a tak od toho dne vzalo vyučování dle nejvyššího předpisu počátek v té obci."

Dům č. p. 66 stojí dodnes v přestavěné podobě v části zvané Kamenné mlýny pod tanvaldskou čističkou odpadních vod. Tato škola patřila do Hořeního Hamru a stěhovala se pak od chalupy k chalupě, kde zrovna bylo trochu místa. Zahájení vyučování v Dolením Hamru se váže k roku 1866, jak uvádí první učitel Josef Rudolf. Stalo se tak na základě výnosu vysoce slavného c. k. místodržitelství v Praze ze dne 10. října 1865 pod č. 52807.

V letech 1869-1893 se vyučovalo v budově hostince „U Bejvalíků“, kde byla vyčleněna jedna místnost pro školu. Dne 28. září 1893 byla slavnostně otevřena nová školní budova, ke které byla v roce 1899 přistavěna škola měšťanská. V tomto objektu se vyučovalo až do prosince 1974.

To nejdůležitější z historie školství: V roce 1348 byla založena Univerzita Karlova v Praze, jedna z nejstarších evropských univerzit. Povinnou školní docházku pro děti ve věku od 6 do 12 let zavedla císařovna Marie Terezie 6. prosince 1774. K zavedení povinné školní docházky došlo u nás se značným časovým předstihem před většinou zemí.

Historie naší školy

Základní kámen naší současné školy byl položen v roce 1969, 13. května téhož roku byla zahájena výstavba nové školy. Slavnostní poklepání základního kamene proběhlo 9. května 1970. Hrubá stavba byla dokončena v roce 1973.

V nové škole se začalo vyučovat v pondělí 6. ledna 1975 po přestěhování ze staré budovy, která stála nad náměstím na místě dnešní moderní budovy MÚ.

V letech 2001-2003 proběhla první fáze rekonstrukce školy. Nejviditelnější změnou byla instalace moderních oken a změna barevnosti jednotlivých pavilonů.

V roce 2007 se uskutečnila druhá fáze rekonstrukce školy, zaměřená hlavně na kompletní rekonstrukci bazénu a školních šaten.

Další fáze rekonstrukce se uskutečnila ve školním roce 2008-2009, kdy proběhla celková rekonstrukce školní kuchyně a jídelny, od té doby mají strávníci možnost výběru ze dvou jídel.

v roce 2015 byla zrekonstruována školní dílna, která byla vybavena novými pracovními stoly a učebna pro výuku čtenářských dílen, doplněná malou školní knihovnou.

K 1. 7. 2018 byly sloučeny školy ve Velkých Hamrech, tj. škola na Hamrskách a škola pavilonová Velké Hamry 541. Nadále pokračuje výuka na obou pracovištích.

V letech 2018 - 2019 byla provedena rekonstrukce několika odborných učeben financovaná z fondů EU - IROP. Vznikla nová učebna přírodopisu, jazyková laboratoř, nová řemeslná dílna, která je vybavena keramickou pecí.
Nově byla v roce 2019  zrenstruována velká tělocvična.
V letech 2019-2020 byla modernizována vnitřní atria jako multifunkční prostoru pro výuku i odpočinek.