Besedy pro žáky 9. ročníků

Vloženo: 25.11.2023 | Autor: Kateřina Mannová | Zobrazeno: 156x
V listopadu jsme zorganizovali dvě besedy pro žáky 9. ročníků v rámci výuky Svět práce - volba povolání. První beseda se konala na Městském úřadě Velké Hamry s paní tajemnicí Marií Klingerovou a vedoucí Sociálně správního odboru Danou Lejskovou a druhá beseda byla s paní Danou Havarovou, poradkyní pro volbu povolání, IPS (Informační a poradenské středisko) na Úřadu práce v Jablonci nad Nisou.

Dva pátky 3. a 10. 11. se konala beseda, vždy pro jednu devátou třídu, na Městském úřadě Velké Hamry. Paní Klingerová a paní Lejsková seznámily žáky s chodem úřadu, možnostmi zaměstnání ve Velkých Hamrech a požadavky na získání zaměstnání (kvalifikace, dovednosti, znalosti, volní vlastnosti), dále s podmínkami pro získání bydlení a také konkrétní informace týkající se letních brigád v rámci obce. Žáci se doptali na několik dotazů dle svého zájmu a své potřeby. Děkujeme oběma dámám za podrobně a srozumitelně zpracované představení všeho podstatného, co žáci mohou v blízké i vzdálenější budoucnosti využít.

V pátek 24. 11. 2023 se konala beseda s pracovnicí Úřadu práce paní Danou Havarovou. Během ní se mohli deváťáci seznámit s úkoly, které Úřad práce plní. Žáci se postupně zapojovali do několika aktivit, např. seznamovací dotazník nebo náplně práce jednotlivých povolání. Dále se dozvěděli informace týkající se sebepoznání, možnostech pomoci ve volbě profesní orientace nebo na co všechno se zaměřit při hledání a výkonu konkrétního zaměstnání. Žáci byli spokojení, že se dozvěděli spoustu nových a především užitečných informací.