Den se žáky ze ZŠ Plavy

Vloženo: 29.8.2019 | Zobrazeno: 614x
Dne 5. 4. 2019 se uskutečnil projektový den „Den se žáky ze ZŠ Plavy“, který byl zaměřen na seznámení budoucích žáků s prostředím školy a s novými spolužáky.

Cílem této aktivity je usnadnit přechod z jedné školy do druhé. ZŠ Plavy jsou malotřídní škola, odkud k nám přicházejí žáci do 6. ročníku. Dopoledne mělo charakter běžné výuky se zařazením většího množství kooperativních metod s cílem podpořit žáky ke vzájemnému poznání. Zároveň byly děti z Plavů nenásilnou formou seznámeny s budovami a vybavením školy. První hodinu proběhl tělocvik a plavání ve školním bazénu. V rámci druhé vyučovací hodiny si děti prohlédly všechny učebny školy, na to navázala 3. vyučovací hodina v učebně čtenářských dílen, kde si děti vyzkoušely, jak u nás výuka čtenářství probíhá. Poslední 4. vyučovací hodinu probíhaly společné aktivity ve třídě.
Během jednoho dopoledne se děti měly možnost vzájemně poznat, což věříme, že přispěje k snadnějšímu přechodu z jedné školy na druhou.
Cíle, které jsme si vytyčili, byly splněny. Akci považujeme za přínosnou a v podobných chceme i nadále pokračovat. Na tuto aktivitu naváže ještě společné sportování školních družin v červnu 2019.