Exkurze do Vysokého nad Jizerou

Vloženo: 18.12.2019 | Zobrazeno: 910x
12.12.2019 vyjeli žáci devátého ročníku na exkurzi do ISŠ ve Vysokém nad Jizerou.

Po přivítání zástupcem ředitele se nás ujal mistr odborného výcviku a podrobně seznámil žáky s jednotlivými učebními i studijními obory a hlavně s náplní studia a možností uplatnění. Poté byli žáci rozděleni do dvou skupin a společně procházeli jednotlivé dílny, kde studenti vykonávají odbornou praxi. Na některých dílnách právě probíhala odborná příprava, a proto žáci viděli, jak jsou studenti oblečeni a jaké práce se učí vykonávat. Byli seznámeni i s řadou speciálních a drahých přístrojů, které se používají při opravách automobilů. Společně s průvodci si zkusili i několik pokusů, např. při zapojování elektrického obvodu.

Exkurze očima žákyně 9. třídy

12.12. jsme my, devátý ročník, vyrazili na exkurzi do ISŠ ve Vysokém nad Jizerou. Už při příchodu do areálu školy bylo vidět, že nejeden žák naší hamrovské školy zde pokračuje ve studiu. Po prohlídce se dvěma zdejšími učiteli mohu s klidným srdcem říct, že škola je moderní a velice mne zaujala. Má krásné modernizované odborné učebny a vzhledem k neustálému vývoji se pořád mění i stroje, na kterých se žáci učí.

Škola nabízí hned několik oborů, jak učebních, tak studijních. Žáci mají různé výhody- např. možnost získat řidičský nebo svářečský průkaz za zvýhodněných podmínek.

Byli jsme provedeni velkou částí školy a myslím, že návštěva této školy opravdu stála zato. I když zde většinou studují chlapci, najdou se mezi nimi i dívky. Škola nabízí i spoustu volnočasových aktivit.

Exkurze nám mnohé dala a nejeden z nás začal nad studiem zde vážně uvažovat. Máme štěstí, že s námi naše škola na takové akce jezdí!