Nový školní vzdělávací program

Vloženo: 2.8.2022 | Autor: Zdeňka Juklová | Zobrazeno: 381x
Základní škola v souladu se změnami rámcového vzdělávacího programu revidovala svůj školní vzdělávací program. Více dále v článku...

Největší změny, které se promítly do školního vzdělávacího programu, podle kterého se bude učit od září 2022:

• zavádí se předmět Informatika od 4. do 9. ročníku, vždy 1 hodina týdně a obsah je zaměřen zejména na rozvoj informatického myšlení,
  • v 1. až 3. ročníku se zvyšuje počet hodin předmětu Tělesná výchova na 3 hodiny týdně,
  • ve 4. a 5. ročníku se nově zařazuje předmět Etická a sociální výchova,
  • ve všech předmětech je kladen větší důraz na získání komptencí, které děti využijí při dalším studiu a osobním i profesním životě,
  • obsahově se upravuje předmět Svět práce, kde bude kladen ještě větší důraz na rozvoj dovedností pro karierový i osobnostní růst,
  • upřesnil se obsah předmětu Etická a sociální výchova na 2. stupni,
  • škola definovala pro jednotlivé předměty minimální výstupy pro žáky se specifickými potřebami, pokud jsou jim je doporučeny ŠPZ.

Školní vzdělávací program zůstává bez specifického zaměření, posíleny jsou i nadále hodiny českého jazyka a matematiky. U naukových předmětů je kladen důraz na základní učivo doporučené rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání.

Celý text nového ŠVP  (Velikost: 4.57 MB)